Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Pochod krajem barona Ringhoffera jako za c. k. Rakouska-Uherska

V sobotu 23. dubna se můžete vydat na šestý ročník pochodu Krajinou barona Ringhoffera. Akce je určena pro pěší i cyklisty, turisté oblečení ve stylu rakousko-uherské monarchie, doby barona Ringhoffera, jsou obzvlášť vítáni a mohou se těšit na odměny.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Pochod krajem barona Ringhoffera jako za c. k. Rakouska-Uherska

Pochod začíná v 9.30 u nádraží v Mirošovicích. Pokračuje do Velkých Popovic, kde se také odehrává hlavní část programu. Samozřejmá je návštěva pivovaru, kdo by odollal ochutnat Kozla nebo klobáskám na grilu.

V poledne přijde na řadu velikonoční křest kůzlátek narozených před několika týdny v pivovaru místnímu maskotu, kozlovi Oldovi. Jaké by byly Velikonoce bez pletení pomlázek a barvení kraslic? Na ožívající tradice se můžete těšit před pivovarem a výrobky si následně odnést domů.

Krajinou barona Ringhoffera 

Délka trasy: 20,3 km, počet zastávek: deset, 10.00 – 13.00 prohlídka pivovaru s ochutnávkou piva (zdarma), 12.00 křest kůzlat v pivovaru, 12.10 Ocenění vítěze o nejlepší masku z doby Rakouska-Uherska. Pochod skončí v Kamenici, kde budou mezi 15. a 17. hodinou odměňováni účastníci, kteří zdárně dorazí do cíle. Na speciální odměnu se ale už v pivovaru mohou těšit turisté, kteří na pochod vyrazí oblečení ve stylu rakousko-uherské monarchie. Nejzdařilejší maska bude oceněna originálním kozlím batohem. 

Kozlí mecenáš 

Baron František Ringhoffer byl majitel průmyslového impéria a představitelem tehdejší společenské elity, založil pivovar ve Velkých Popovicích a řadu dalších podniků. S celou svou rodinou pečlivě udržovali krajinu, vysazovali aleje, upravovali cesty a okolí svých rezidencí zámku Štiřína a zámku Kamenice.

Výsledky jejich péče o krajinu jsou patrné dodnes a při turistických výletech po okolí se vám neustále budou připomínat. Při minulých ročnících se pochodníci dobře bavili, počasí slibuje příjemno, takže vzhůru za Kozlem.

Do startu pochodu v Mirošovicích se lze dostat vlakem (Praha, hl. nádraží – Benešov u Prahy). První vlak vyjíždí 7.20, dále 7.50, 8.20 a pak každou hodinu. Zpět z Kamenice můžete od kulturního domu využít MHD přímo do Prahy nebo Kozlího odvozu na nádraží ve Strančicích ke spojům na Prahu nebo Benešov.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků