Hlavní obsah
Foto: Ludmila Oravcová

Počernické zlato a stříbro pro gymnastické trenérky Spartaku

Trutnovské trenérky sportovní gymnastiky se tentokrát ocitly v roli závodnic. V 33. ročníku Veteraniády v pražských Horních Počernicích vybojovaly zlatou a stříbrnou medaili.

Foto: Ludmila Oravcová
Počernické zlato a stříbro pro gymnastické trenérky Spartaku

V neděli 4.června 2017 proběhl v pražské tělocvičně TJ Sokol Horní Počernice tradiční závod ve sportovní gymnastice. Něčím však trochu netradiční byl. Zejména pro diváky. Jednalo se totiž o 33. ročník Veteraniády pro účastnice nad dvacet let věku.

Zazávodit si na ženském nářadí ve volitelném dvojboji vyrazily do naší metropole i trenérky gymnastického oddílu Spartak Trutnov Lída Oravcová a Kája Hellingerová. Již počtvrté absolvovaly tento závod a ukázalo se, že se poctivá, nejen gymnastická příprava vyplatila. Už po prvním nářadí, přeskoku, bylo jasné, že si děvčata přijela pro vítězství.

K součtu bodů se také připočítávala bonifikace za "veteránský" věk a tak o polovinu mladší soupeřky neměly šanci. I když tentokrát nebyla věková bonifikace vůbec zapotřebí. Lída k přeskoku přidala ještě krásně odcvičenou sestavu na bradlech a akrobacii a s pocitem dobře odvedené práce mohla zaslouženě vystoupat na stupínek nejvyšší pro zlatou medaili.

Kája dosáhla na stříbro a tak se letošní Veteraniáda stala nejúspěšnější z doposud absolvovaných.  Co na tom, že "svaly trochu bolí", hlavní je, že gymnastika i po těch letech stále baví!

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků