Hlavní obsah
Okruhy Krnovem, Po stopách Krnovských židů Foto: Tomáš Sedlák B.Th.

Po stopách krnovských Židů

Kdo byli krnovští Židé? Kde bydleli, pracovali a žili? Jaké byli osudy jejich rodin a firem? Na tyto a další otázky můžete získat odpověď. Stačí, zajedete-li do Krnova.

Okruhy Krnovem, Po stopách Krnovských židů Foto: Tomáš Sedlák B.Th.
Po stopách krnovských Židů

Město Krnov založené již v polovině 13. století, má bohatou historii, která byla odedávna spjata i s židovským obyvatelstvem a jeho působením ve městě i v celém kraji.
Nic na tom nezměnil ani zákaz pobytu Židům, nejprve v Krnově a později v celém Slezsku, dekretem Rudolfa II. Habsburského, v 16. století. Odešli a opět se vrátili ve století devatenáctém.

Krnov už byl v té době jiným městem. Městem pokroku, rozmachu průmyslu, a to zejména v textilním odvětví. Ne nadarmo se mu přezdívalo Slezský Manchester.
Židé byli jeho platnou součástí.

Mezi obyvateli Krnova nalezneme mnoho významných osobností. Byli tu majitelé továren, obchodníci, advokáti, lékaři i bankéři. Všechny z nich spojoval jejich původ a mnohé také způsob, kterým skončila jejich životní pouť. Co jméno, to příběh.

Nechte se unést do historie oněch časů a poznejte život a osudy rodin krnovských Židů v jedinečných komentovaných prohlídkách městem s názvem Po stopách krnovských Židů.

Pořádá Krnovská synagoga z.s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků