Hlavní obsah
Můj život s... Foto: Jana Kocandová

Plzeňský festival o životě s odlišností zve na svůj premiérový ročník

Festival o životě s odlišností, který v Plzni odstartuje v neděli, volně navazuje na předcházející dva ročníky queer festivalu Ozvěny Mezipater Plzeň, jež se uskutečnily v listopadu 2010 a 2011.

Můj život s... Foto: Jana Kocandová
Plzeňský festival o životě s odlišností zve na svůj premiérový ročník

Můj život s… je název festivalu o životě s odlišností - uskuteční se od 18. listopadu do 22. prosince v Plzni.

Cílem festivalu je soustředit se na rozličná sociální témata. Poskytnout náhled nejširší kulturní veřejnosti se zaměřením na přímé vzdělávání mladých lidí. Hlavním tématem letošního prvního ročníku festivalu je HIV pozitivita.  

Organizátoři jsou přesvědčeni, že festival, napomáhající boření bariér a stereotypů a podporující porozumění a toleranci mezi majoritou a minoritami do Plzně patří. Přináší prostor pro debatu o tématech lidské různosti, barevnosti a společenské rozmanitosti.  

Umění, ať již filmové, divadelní či výtvarné takový prostor vytváří a oživuje. Jako první akce svého druhu si, jak organizátoři věří, získá stálé a dostatečně stabilní místo v povědomí Plzeňanů a obyvatel Plzeňského kraje.  

Program obsahuje Vernisáž výstavy Můj pozitivní den v kavárně Inkognito, dále se účastníci mohou těšit na Čítání lidu s kapelou Burlesque v klubu Anděl, ilmy Tambylles a Parade v kinosále Měšťanské besedy. Přijít lze i na besedu s Doc. MUDr. Daliborem Sedláčkem, CSc. přednostou Infekční kliniky a vedoucím AIDS centra FN v Plzni do kavárny Inkognito. Festival zakončí Pozitivní večírek s módní přehlídkou za doprovodu kapely Mediterian v prostorách Kalikovského mlýna.

Záštitu festivalu poskytl primátor města Plzně Mgr. Martin Baxa.  

Festival se koná ve spolupráci s CPPT, o. p. s. a za podpory odboru kultury MMP, Plzeňského kraje, UMO 3, Nadace 700 let, Nadačního fondu pro kulturní aktivity občanů města Plzně a hotelu Courtyard by Marriott Pilsen.

Podrobné informace naleznete na www.mujzivots.estranky.cz. Vstupenky je možné zakoupit na www.plzenskavstupenka.cz, popř. přímo na místě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků