Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Miroslav Knotek

Plzeňský centrální obvod podpoří vznik nových dětských skupin pro 72 dětí

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo novou výzvu na vznik a podporu dětských skupin. V rámci této výzvy je z Evropského sociálního fondu vyčleněno celkem 129 mil. Kč pro dětské skupiny pro veřejnost a stejná částka je vyčleněna pro žádosti v rámci sekce dětských skupin podnikových.

Ilustrační foto Foto: Miroslav Knotek
Plzeňský centrální obvod podpoří vznik nových dětských skupin pro 72 dětí

Oprávněnými žadateli v rámci této výzvy se rozumí fyzické i právnické osoby, které jsou registrovány v ČR (mají vlastí IČO/IČ) – tedy kraje, obce a jimi zřizované organizace, dobrovolné svazky obcí, poradenské a vzdělávací instituce, veřejné výzkumné instituce, nestátní neziskové organizace, OSVČ, profesní a podnikatelská sdružení, školy a školská zařízení a další instituce) a jejich hlavním cílem je vzdělávání dětí v předškolním věku.

Ačkoliv se jedná o dětské skupiny a ne mateřské školky, jsou i tak přísně dodržována pravidla systémových aspektů vzdělávání – hlavně kvality a standardů, jež jsou příznačné pro klasické mateřské školky. Umístěny zde mohou být děti již od 1 roku života a maximální kapacita jedné dětské skupiny je 24 žáků.

V současnosti je na území centrálního obvodu 10 fungujících dětských skupin s kapacitou 118 míst. Dětské skupiny pro veřejnost tak doplňují nabídku míst v mateřských školkách.

Městský obvod Plzeň 3 se rozhodl podpořit vznik nových dětských skupin pro celkem 72 dětí. Pakliže budou žádosti úspěšné, tak se nová zařízení objeví například v Křesťanském středisku Duha či vznikne již druhá dětská skupina v Techmania Science Center, o. p. s.

Subjekty, které mají zájem o vybudování dětské skupiny, se mohou se svou žádostí obrátit na místostarostu Ondřeje Ženíška.

Poslední termín k podání žádosti o partnerství je 15. srpna 2019.

Jak postupovat, najdou zájemci v oficiálním dokumentu - Výzva k předkládání žádostí o podporu (https://umo3.plzen.eu/Files/umo3/fotoweb/2019/dokumenty/vyzva111.pdf).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků