Hlavní obsah
Foto: Městská policie Plzeň

Plzeňský centrální obvod kontroluje majitele psů

Ve spolupráci s Městskou policií Plzeň kontrolovali v úterý večer na Borech zástupci Městského obvodu Plzeň 3, zda majitelé psů dodržují povinnosti chovatelů zvířat vyplývající z městské vyhlášky a uklízí po svých čtyřnohých miláčcích.

Foto: Městská policie Plzeň
Plzeňský centrální obvod kontroluje majitele psů

Do terénu se strážníky vyrazil starosta Městského obvodu Plzeň 3 Radislav Neubauer a místostarosta MO Plzeň 3 David Procházka. Akce trvala zhruba hodinu a půl a v rámci kontroly se strážníci zaměřili nejen na to, zda majitel po svém psu uklidí exkrementy, ale také zda jsou zvířata řádně očipována. Kromě toho bylo v databázi ověřováno, zda jsou psi řádně přihlášeni a je za ně zaplacen poplatek.

„Akci jsme uspořádali v důsledku narůstajícího počtu žádostí našich občanů, kteří si stěžují na množící se psí exkrementy na trávnících a komunikacích,” informoval Radislav Neubauer, starosta centrálního obvodu.  

Zkontrolovány byly tentokráte tři lokality, a to okolí nákupního centra Luna, Borský park a lokalita v Doudlevcích u řeky. Zkontrolovány byly desítky občanů venčící své psy. Ukáznění pejskaři získali v úterý večer malý dárek v podobě příručního zásobníku se sáčky na exkrementy, který při venčení svého psa jistě ocení.  

„Jedna z průvodkyň, venčící malé tříměsíční štěně, byla také hlídkou seznámena s povinností označit psa čipem po dovršení stáří šesti měsíců štěněte,” upřesnila Jana Pužmanová z Městské policie Plzeň.  

„Jednalo se o jednu z posledních preventivních kontrol směřujících k výchově neukázněných majitelů psů. Díky neudržitelné situaci, která mimo jiné stojí obvod nemalé finanční prostředky, budeme nuceni přistoupit k přísnějším kontrolám včetně nepopulárních postihů. Chtěli bychom poděkovat nejenom plzeňské městské policii, že nám při této akci vyšla vstříc, ale hlavně těm majitelům pejsků, kteří mají vše v pořádku a plní si své povinnosti. Jsem rád, že těchto pejskařů byla naprostá většina,” dodal David Procházka.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků