Hlavní obsah

Plzeňané hlasovali v referendu, Corso v Plzni nechtějí

Plzeňané v referendu rozhodli, že má město bezodkladně podniknout veškeré kroky v samostatné působnosti, aby nemohlo dojít k výstavbě obchodního zařízení na místě bývalého Domu kultury Inwest.

Plzeňané hlasovali v referendu, Corso v Plzni nechtějí

Místní referendum se v Plzni konalo poprvé. O jeho uskutečnění v termínu prvního kola prezidentských voleb rozhodl krajský soud, který se přiklonil ke konání referenda v podobě, jak ji při jednáních zastupitelstva prosazoval primátor Baxa. Občané tak dostali možnost vyjádřit svůj názor k otázce: Souhlasíte s tím, aby město bezodkladně podniklo veškeré kroky v samostatné působnosti, aby nemohlo dojít k výstavbě obchodního zařízení na místě Domu kultury Inwest?

Referenda se zúčastnilo 41,4 % (55 213) oprávněných voličů, z toho 35 543 hlasů bylo proti výstavbě multifunkčního centra Corso Americká.

"Už jen samotné konání referenda považuji za velký úspěch pro Plzeň. Jsem rád, že se do diskuze o podobě města a veřejného prostoru zapojilo tak velké množství občanů a považuji to za krok správným směrem. Vypsání referenda jsem v podobě, v jaké se konalo, vždy podporoval. Město Plzeň nyní začne na základě jeho výsledků bezodkladně konat, přestože nelze zastírat, že to městskému rozpočtu může přinést nemalé náklady. Občan promluvil a město se tím bude řídit," uvedl primátor města Martin Baxa.

Výsledek referenda je pro město závazný, proto bude muset učinit taková opatření, aby k výstavbě zařízení, které navrhla společnost Amádeus Plzeň v lokalitě bývalého Domu kultury Inwest, nedošlo.

"Postupné kroky, které nás nyní čekají, jsme prezentovali v rámci informační kampaně před referendem, ať už je to odkoupení předmětných pozemků od investora, změna regulačních podmínek nebo změna územního plánu," dodal primátor.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků