Hlavní obsah
Představitelé Plzeňského kraje přivítali velvyslance Spolkové republiky Německo J. E. Detlefa Lingemanna. Foto: KÚ Plzeňského kraje

Plzeň navštívil německý velvyslanec

Hejtman Milan Chovanec, jeho náměstek Ivo Grüner a radní František Bláha v úterý 14. února přivítali na Krajském úřadu Plzeňského kraje velvyslance Spolkové republiky Německo J. E. Detlefa Lingemanna.

Představitelé Plzeňského kraje přivítali velvyslance Spolkové republiky Německo J. E. Detlefa Lingemanna. Foto: KÚ Plzeňského kraje
Plzeň navštívil německý velvyslanec

"Není náhodou, že jsem tak záhy po nástupu na svou pozici zavítal do Plzeňského kraje. Váš region zaujímá v bilaterálních, ale i v obchodních vztazích velmi významnou roli. Také spolupráce obchodních komor v krajském městě a v Řezně je dobře známá," uvedl v úvodu setkání Detlef Lingemann.

Velvyslanec seznámil představitele kraje s novou jazykovou kampaní "Šprechtíme",  která si klade za cíl zatraktivnit němčinu a posílit zájem žáků a studentů o výuku německého jazyka.

"Znalost němčiny je u nás na dobré úrovni, ale vždy je co zlepšovat. Projekt by měl najít uplatnění zejména v oblasti příhraničí. Projekt jsme připraveni maximálně podpořit a pomoci mu nejen s osvětou, reklamou, ale i v oblasti přeshraniční spolupráce," přislíbil hejtman Milan Chovanec velvyslanci.

Hejtman dále velvyslance seznámil s několika projekty přeshraniční spolupráce, jako jsou Plzeňský kraj a Horní Falc-evropští sousedé, Evropský region Dunaj-Vltava, Klidné příhraničí a další. Jako prioritu označil záměr dohodnout se SRN rekonstrukci a elektrifikaci železničního koridoru Mnichov - Regensburg - Furth i. W. - Plzeň – Praha.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků