Hlavní obsah
Domíchávač těsně minul rodinný dům. Foto: HZS Zlínského kraje

Plně naložený autodomíchávač málem zdemoloval rodinný dům

Do zahrady rodinného domu v Březůvkách na Zlínsku se v úterý 16. října po poledni převrátil domíchávač, který vezl 8,5 kubických metrů betonu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, silnice byla uzavřena po dobu pěti hodin.

Domíchávač těsně minul rodinný dům. Foto: HZS Zlínského kraje
Plně naložený autodomíchávač málem zdemoloval rodinný dům

„Informaci o havárii přijali hasiči v 13:04 hodin. Oznamovatel uváděl, že domíchávač sjel do příkopu a převrátil se na pravý bok, řidič je mimo vozidlo nezraněn a z auta vytéká olej,“ uvedl ve středu 17. října Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Za třináct minut po oznámení byli hasiči na místě a zjistili, že domíchávač leží v zahradě rodinného domu a pod ním jsou zbytky plotu.

„Velkým štěstím bylo, že v době nehody se u plotu nevyskytovaly žádné osoby. Hasiči zabránili úniku pohonných hmot a pod vozidlo umístili úkapové vany,“ řekl mluvčí hasičů.

Majitel autodomíchávače hasičům sdělil, že vozidlo s betonem váží 30 tun. Proto velitel zásahu povolal dva speciální autojeřáby.

„Jejich obsluhy po dvou hodinách vyprostily domíchávač z příkopu. V druhé fázi bylo havarované vozidlo během necelé hodiny postaveno zpět na kola. Uniklé provozní náplně hasiči zasypali sypkou sorbční látkou,“ sdělil Roman Žemlička.

Kvůli vyproštění havarovaného stroje Policie ČR provoz v části Březůvek a silnice vedoucí k obci Provodov od 15 hodin uzavřela a obnovila ho až okolo 20. hodiny po odtažení autodomíchávače.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků