Hlavní obsah
Pont du Gard Foto: Petr Hejna

Písecká knihovna zve do slunné Provence

V úterý 19. září je na programu knihovny filmová beseda s podtitulem Rozloučení s létem: Na skok do Provence.

Pont du Gard Foto: Petr Hejna
Písecká knihovna zve do slunné Provence

V razantně nastoupivším podzimu, prostého hřejivého tepla a dnů plných slunka, dozajista nabízené toulky po vonném jihu Francie budou příjemným zpestřením v letošních zachmuřených zářijových dnech. Avizovaný skok do Provence zdaleka nenabídne jen letmý dotek s touto malebnou částí Evropy. Dojde na památky, zapsané ve světovém dědictví UNESCO, jako jsou například římské památky Pont du Gard, vykopávky v lokalitě Glanum či mohutné ruiny opatství Montmajour, uličky a papežský palác v Avignonu či filmaři vyhledávanou horskou vesnici Gordes, tak na přírodní krásu oblasti. Navštívíte podzemní svět jeskyní Thouzon, strmé soutěsky Verdon, chladivé prameny průzračné řeky Sorgue ve Fontaine de Vaucluse.

Zcela ojedinělou záležitostí je záznam velkolepé projekce děl renesančních mistrů na stěny bývalého vápencového lomu, který se nachází v těsné blízkosti skalního města a hradu Les Baux de Provence. Pobřežní oblast, plnou mokřadů a plameňáků představuje oblast Camargue, neskutečné barvy okru je možné spatřit v Colorado Provensale, barvy levandulových lánů oplývá planina Valensole...

Komentované promítání filmů začíná v 17:30 na adrese Alšovo náměstí 85. Kdo tedy ještě neměl možnost poznat místa, která inspirovala Danta k obrazu pekla v Božské komedii, kde Petrarca vyznal lásku Lauře, kde žil markýz De Dade, tvořil Vincent Van Gogh a usadili se umělci z mnoha končin světa, naše nevyjímaje, má jedinečnou možnost seznámit se s kouzlem Provence na této akci Městské knihovny Písek.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků