Hlavní obsah
Účastnice masopustu 2019 Foto: Jaroslav Blažek

Pilníkovem prošel masopustní průvod

V sobotu 16. února začal nejen známý masopustní karneval v italských Benátkách, ale také se konal o něco méně známý masopust v Pilníkově.

Účastnice masopustu 2019 Foto: Jaroslav Blažek
Pilníkovem prošel masopustní průvod

První účastnící začali na náměstí přicházet již krátce po jedné hodině. Na náměstí již byly postavené stánky s lavicemi i stánek s prodejem občerstvení. Letos navíc přijeli i prodejci cukrové vaty a trdelníků. 

Masopust tradičně zahájil policajt, který přebral od starosty klíč od města. Policajt byl letos opět jiný než loni, a byl jím Petr Kolín, jenž si převzatý klíč zavěsil na krk na červenou pentli. 

Průvod prošel přes náměstí a opustil ho po ulici Trutnovské, ze které odbočil na Tovární ulici a po Hradčíně se vrátil kolem hasičské zbrojnice zpět na náměstí. Po celou dobu jel v čele průvodu vůz s vozkou a harmonikářem. Na kozlíku seděl Ing. Karel Skutil a na koně dohlížel Ing. Karel Skutil ml., na harmoniku hrál Jan Coufal.

Než se průvod vrátil na náměstí absolvovali účastníci sedm zastávek u místních občanů, kteří si pro ně připravili občerstvení v podobě jednohubek, chlebíčků, bramboráčků, buchet i cukroví, a dalších pochutin. Samozřejmě nemohlo chybět ani nějaké to štamprle! 

Po návratu na náměstí byly ještě vyhlášeny nejhezčí dětské i dospělácké masky. 

I když na letošní masopust přišlo méně masek než loni, vypadalo to, že se všem, co přišli, masopust líbil. I na počasí měli štěstí, protože bylo slunečno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků