Hlavní obsah
Foto: Tomáš Gaudek

Peníze z Dobrého srdce Krnova pomohou paní Pavlíně

Téměř 90 tisíc korun se podařilo v letošním roce vybrat díky sbírce Dobré srdce Krnova, která byla v polovině srpna zahájena stejnojmennou charitativní akcí na náměstí. Výtěžek ve výši 89 233 korun obdrží šestatřicetiletá Pavlína Palettová z Krnova, které byla diagnostikována roztroušená skleróza.

Foto: Tomáš Gaudek
Peníze z Dobrého srdce Krnova pomohou paní Pavlíně

„Veřejná sbírka byla ukončena k 31. říjnu. Paní Pavlína vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, kdy například ztratila pohyblivosti nohou nebo má silný třes v rukou, bude moci výtěžek využít na financování rehabilitačního pobytu i na průběžnou osobní fyzioterapii v domácím prostředí. Zlepšení její zdravotní kondice by ji pak mohlo umožnit trávit o něco více času s její malou dcerkou,“ uvedla Irena Šindlerová, referentka odboru školství, kultury a sportu, který charitativní akci letos již počtvrté připravil společně s Městským informačním a kulturním střediskem Krnov.

Lidé mohli přispívat přímo na účet sbírky nebo do některé z celkem devíti přenosných kasiček nejen během srpnové charitativní akce na Hlavním náměstí.

„Zde se podařilo vybrat celkem 22 568 korun, dalšími 40 tisíci korunami se rozhodli přispět zastupitelé města. Velice pak děkujeme nejen jednotlivcům, ale také šesti firmám, které dohromady darovaly dalších 25 tisíc korun, moc si jejich postoje vážíme,“ doplnila informace Irena Šindlerová a dodala: „Myslím, že letošní sbírka byla velice úspěšná a pevně věřím, že výtěžek pomůže zmírnit dopady těžké nemoci paní Pavlíny. Jsem ráda, že se tolik lidí připojilo k dobročinné akci a pomohlo tak dobré věci.“

V loňském roce byl výtěžek ze sbírky věnován na pomůcky pro Tomáše Kramného. Finanční dar byl mimo jiné použit také na zakoupení počítače a komponentů s programy, které tomuto mladému muži s postižením umožňují alternativní komunikaci pohledem.

„V roce 2016 si díky Dobrému srdci Krnova mohla Anetka Adámková, která se pohybuje na vozíčku, koupit sportovní tříkolku. Předloni byl výtěžek ze sbírky rozdělen mezi dva chlapce se zdravotním handicapem. Dominik Táborský peníze využil na spolufinancování invalidního vozíku, Petr Dluhoš jimi částečně uhradil léčebný program v Sanatoriu Klimkovice,“ uzavírá Irena Šindlerová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků