Hlavní obsah
Foto: MDZ

Patronkou festivalu Setkání Stretnutie bude Emília Vášáryová

Emília Vášáryová bude patronkou 22. ročníku česko-slovenského divadelního festivalu Setkání stretnutie, který každoročně pořádá Městské divadlo Zlín. Letos se v Městském divadle Zlín a okolí uskuteční ve dnech 16. – 20. května.

Foto: MDZ
Patronkou festivalu Setkání Stretnutie bude Emília Vášáryová

„Velmi s vážím a potěšilo mne, že mohu být patronkou tak milého a významného festivalu, kde se můžeme všichni spolu setkat – stretnúť. Jako každý rok budu i letos držet palce, aby měl úspěch a podpořil divadelníky z Česka i Slovenska v jejich bohumilé činnosti,“ řekla oblíbená slovenská herečka.

Na jevišti zlínského Velkého sálu ji mohou diváci vidět 19. května v 19.00 v inscenaci SND Bratislava Elity – Kriminální příběh s politickým pozadím.

Kromě toho festival v hlavním programu nabídne například inscenaci Dejvického divadla Vzkříšení s Ivanem Trojanem, Marthou Issovou a dalšími, Činoherní klub Praha přiveze Urnu na prázdném jevišti s Veronikou Žilkovou, Divadlo Petra Bezruče představí Spalovače Mrtvol s Norbertem Lichým a Divadlo Bolka Polívky Šaška a syna. Festival zakončí Národní divadlo Brno s Otvíráním studánek.  

Bohatý doprovodný program bude letos opět zdarma.

Vstupenky jsou už v prodeji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků