Hlavní obsah
Tomáškova a Novákova hudební Skuteč Foto: Matěj Zelinka

Patnáctá hudební Skuteč zahajuje předprodej

Festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč zahajuje na přelomu listopadu a prosince předprodej vstupenek na XV. ročník. Klasická hudba, opera, opereta ale i spřízněné žánry a velké hudební projekty převezmou vládu nad městem od 18. března do 13. května 2018. A na jaký program se můžete těšit?

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč Foto: Matěj Zelinka
Patnáctá hudební Skuteč zahajuje předprodej

Na zahajovacím koncertu, na němž zazní díla Smetany, Dvořáka a Nováka, přivítáme věhlasný Symfonický orchestr Českého rozhlasu. V Městském muzeu Smetanovo dílo a korespondenci přiblíží ArteMiss Trio a Valerie Zawadská v pořadu Proč bychom se netěšili.

Dětské a mládežnické pěvecké sbory se opět utkají O cenu Vítězslava Nováka. Scénické provedení proslulé kantáty Carmina Burana od Carla Orffa uvede Slezské divadlo Opava. Prvním pořadem pro děti bude Trápení pana Bambuly, aneb Nezbedná kapela od Komorní filharmonie Pardubice. 

Dubnový program nás nejprve přenese na Chlumek do Luže, kde vystoupí Alfred Strejček se souborem Chairé v pořadu Píseň je touha. Žáky škol přivítáme podruhé na koncertě Hudba tančí staletími. Chrastecký kostel patří regionálním tělesům (Chrudimská komorní filharmonie a pěvecké sbory Slavoj a Rubeš), která přiblíží Český rok v hudbě.

Pěveckou cestu Jolany Slavíkové, která se ze skutečské ZUŠ dostala až na německou konzervatoř, budeme moci ocenit v pořadu Putování s hudbou. Nesmrtelné hity krále popu v podání Filharmonie Hradec Králové pod taktovkou Martina Kumžáka zazní v projektu Michael Jackson Symphony. Divadlo F. X. Šaldy přiblíží osud statečné dívky v opeře Panna Orleánská od P. I. Čajkovského. 

Festival se letos poprvé představí také v evangelickém kostele v Proseči, a to s Recitálem Lubomíra Brabce. V květnu opět přivítáme Slezské divadlo Opava, které tentokrát uvede operetu Cikánský baron z pera J. Strausse ml. A za vrchol programu můžeme považovat koncert kapely Čechomor, která společně s Moravskou filharmonií Olomouc uvede projekt Proměny nebo závěrečný Galakoncert Gabriely Beňačkové. 

Od 27. listopadu 2017 vstupují do prodeje nejprve cenově zvýhodněné abonentky. Cena vstupenky, která návštěvníkovi zajistí rezervovaná místa na všech koncertech a představeních, je stanovena na 2990 Kč. Tyto abonentky jsou přenosné, tzn. nejsou vázány na konkrétního držitele. Od pondělí 4. prosince 2017 pak startuje předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty a představení v rámci XV. ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. 

Vzhledem k předvánočnímu času očekávají pořadatelé zvýšený zájem o lístky, které se často stávají cenným vánočním dárkem.

Další informace na stránkách http://hudebni.skutec.cz. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků