Hlavní obsah
Stánek jídelny pro zdraví POHANKA Foto: Blanka Štěpánová

Pardubický dětský den propojil světy zdravých a handicapovaných

Unikátní setkání neziskových organizací, jejich klientů a žáků základních škol pod názvem Letem světem s handicapem proběhlo 13. června v areálu ZŠ Bratranců Veverkových v Pardubicích.

Stánek jídelny pro zdraví POHANKA Foto: Blanka Štěpánová
Pardubický dětský den propojil světy zdravých a handicapovaných

Dětský den se zajímavou náplní uspořádala Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem a ZŠ Bratranců Veverkových. Na uvedeném místě se podařilo propojit 18 neziskových organizací a sportovních klubů se světem dětí, zdravých i handicapovaných, kterých dorazilo více než 450.

Také sociální firma POHANKA – jídelna pro zdraví z Pardubic patřila mezi ty organizace, které pro děti připravily na svých stanovištích tematické úkoly, za něž po jejich absolvování dostaly zaslouženou odměnu.

„Děti si u nás ve stánku zahrály na nevidomé a hádaly hmatem a čichem. Poznávání potravin v sáčcích je nutilo procvičit jak jemnou motoriku, tak zapojit i jiné části mozku, které běžně zdravé děti v takové míře nepoužívají. Pro některé to nebylo vůbec jednoduché,“ popsala průběh dne majitelka Jídelny, Iva Pohanková.

„Nejen, že jsme děti postavili do nezvyklé situace, ale zprostředkovali jsme jim také setkání s dosud pro ně vesměs neznámými potravinami jako například s červenou čočkou, cizrnou nebo rýží natural,” dodala.

Všichni návštěvníci a organizátoři měli možnost si ve stánku zakoupit zdravé pokrmy a nápoje, které Jídelna běžně tvoří a nabízí v nedaleké provozovně sídlící na třídě Míru. K radosti všech zúčastněných se za podpory slunečného počasí podařilo naplnit poslání tohoto výjimečného dne a představit tak mladé generaci zábavnou formou svět handicapovaných občanů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků