Hlavní obsah
Michael Patrick Kelly se s albem iD drží na předních příčkách hudebních žebříčků Foto: Andreas Nowack

Paddy Kelly vydal společný singl s reggae zpěvákem Gentlemanem, v srpnu přijede do Česka

Hvězda Michaela Patricka (Paddyho) Kelly strmě stoupá vzhůru. Frontman Kelly Family letos vydal úspěšné sólové album, stal se hvězdou slavné německé reality show, objíždí evropské festivaly a v srpnu vystoupí také v Česku. A mimo to nazpíval duet s celebritou světového formátu.

Michael Patrick Kelly se s albem iD drží na předních příčkách hudebních žebříčků Foto: Andreas Nowack
Paddy Kelly vydal společný singl s reggae zpěvákem Gentlemanem, v srpnu přijede do Česka

Kdo by si nepamatoval na Paddyho ze slavné vlasaté kapely Kelly Family? Jeho obličej byl hlavním motivem mnoha dívčích pokojíčků v 90. letech. Kdo nedokázal vyjmenovat všechna jména členů Kelly Family, vzpomněl si alespoň na Paddyho. Letos Paddy oslaví čtyřicítku, ale je svěží jako nikdy předtím.

V červnu vydal své již čtvrté autorské album pod názvem iD, které natočil v Londýně a se kterým se drží již několik týdnů v první desítce nejprodávanějších alb Německa.

V této zemi je opravdu prvotřídní hvězdou. V poslední době na sebe upozornil také účinkováním v oblíbené reality show Sing meinen Song na TV Vox, kde se sejde několik celebrit, které vzájemně přezpívávají písně ostatních zúčastněných, a to ve vlastní aranži.

Právě v této reality show se Paddy setkal se světoznámým reggae zpěvákem Gentlemanem, který spolupracoval se zvučnými jmény jako Shaggy, Eric Clapton, Gwen Stefani, Manu Chao nebo Sean Paul. A spolupráce s Paddym na sebe nenechala dlouho čekat.

Paddy s Gentlemanem nazpíval singl iD ze stejnojmenného alba a k písni natočili také klip. Jedná se opravdu o moderní skladbu z této doby a člověk by ani nevěřil, že jejím interpretem je ten malý Paddy z popfolkové rodinky Kellyovců.

České publikum Paddy navštíví 19. srpna, kdy vystoupí na jednodenním festivalu Happy Faces v Sedmihorkách u Turnova. Bude to tak jeho poslední vystoupení v rámci letních open air koncertů a zároveň jediná show mimo německy mluvící země. Na festivalu kromě Paddyho vystoupí také Vlasta Horváth, Alžběta Kolečkářová nebo kapela Public Relations.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků