Hlavní obsah
Certifikát kvality zdravotnické péče sděluje, že nemocnice zaručuje kvalitní péči vykonávanou s důrazem na jejich bezpečnost a spokojenost. Foto: archiv nemocnice

Pacientům Vítkovické nemocnice se díky obhájené akreditaci dostane i nadále péče vysoké kvality

Záruku bezpečnosti a kontroly postupů při výkonech, podávání léčivých přípravků i při nahlížení do zdravotnické dokumentace budou mít i nadále pacienti ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny Agel.

Certifikát kvality zdravotnické péče sděluje, že nemocnice zaručuje kvalitní péči vykonávanou s důrazem na jejich bezpečnost a spokojenost. Foto: archiv nemocnice
Pacientům Vítkovické nemocnice se díky obhájené akreditaci dostane i nadále péče vysoké kvality

Nemocnice obhájila v těchto dnech akreditaci Spojené akreditační komise České republiky. Akreditační certifikát garantující vysoce kvalitní zdravotní péči drží Vítkovická nemocnice v Ostravě nepřetržitě již dvanáct let a pokaždé se na plnění standardů podílejí zaměstnanci napříč nemocnicí.

Certifikát kvality zdravotnické péče sděluje jasně a zřetelně pacientům, že nemocnice zaručuje kvalitní péči vykonávanou s důrazem na jejich bezpečnost a spokojenost. Akreditace je zároveň důkazem, že nemocnice splňuje ty nejpřísnější směrnice a standardy, které se zaměřují bezpečí pacientů při poskytování zdravotnických služeb.

„Během reakreditace auditoři Spojené akreditační komise cílenými dotazy prověřují procesy a činnosti ve zdravotnickém zařízení, které přímo či nepřímo souvisejí s péčí o pacienty. Například zajištění správné identifikace pacienta jako prevence záměny, nastavení opatření před šířením infekcí spojených s nemocniční péčí nebo poučení pacienta se sluchovým či zrakovým postižením,“ informovala Mgr. Jana Flégrová, manažerka kvality Vítkovické nemocnice

Hodnotící komisi tvoří lékaři, nelékařští zdravotničtí pracovníci a administrátoři ve zdravotnictví. „Členové akreditační komise také kontrolují, zda zaměstnanci pravidla plní, zda pověření pracovníci identifikují nedostatky, zjišťují jejich příčiny a následně je odstraňují. Součástí akreditace jsou oblast kvality, diagnostických postupů, péče o pacienta, kontinuity zdravotní péče, dodržování práv pacientů, včetně péče o zaměstnance,“ dodala Mgr. Jana Flégrová.

Vítkovická nemocnice obhájila certifikát, který je komisí udělován na tři roky, již popáté za sebou a drží jej tak kontinuálně od roku 2007.

„Jsem velmi hrdý na všechny zaměstnance nemocnice. Díky intenzivnímu úsilí, které jsme společně vložili do příprav, můžeme i nadále deklarovat směrem k pacientům nejvyšší možnou kvalitu poskytované péče. Přípravu zajišťují lékaři, sestry, personální i techničtí pracovníci a znamená to pro ně mnohdy práci navíc, proto jim patří velké poděkování. Získání akreditace však není samotným cílem našeho snažení, ale prostředkem k dosažení skutečného cíle, kterým je vyšší kvalita a vyšší bezpečí v péči o pacienty,“ míní MUDr. Stanislav Jackanin, MBA, ředitel Vítkovické nemocnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků