Hlavní obsah
Nové moderní televizní obrazovky jsou umístěny přímo na pokojích pacientů. Foto: archiv nemocnice

Pacientům Nemocnice Český Těšín slouží nové televizory a křesla pro kardiaky

Nejen kvalitní péčí se snaží pacientům vycházet vstříc Nemocnice Český Těšín, člen skupiny Agel. Zdravotnické zařízení pro nemocné zakoupilo 40 nových LCD televizorů a 10 křesel pro imobilní pacienty. Investice dosahující téměř 400 tisíc korun pacientům již zpříjemňuje jejich pobyt v nemocnici.

Nové moderní televizní obrazovky jsou umístěny přímo na pokojích pacientů. Foto: archiv nemocnice
Pacientům Nemocnice Český Těšín slouží nové televizory a křesla pro kardiaky

Nové moderní televizní obrazovky jsou umístěny přímo na pokojích pacientů. „Televize jsou jedním z nástrojů aktivizace dlouhodobě ležících pacientů, kterým často schází dostatek vizuálních a sluchových podnětů. Tímto lze podporovat jejich kognitivní funkce, trénovat paměť, nebo jen zlepšovat jejich náladu. Nejoblíbenějším programem našich pacientů je televizní stanice Šlágr a také jsou vyhledávané programy polských stanic,“ uvádí předsedkyně představenstva Nemocnice Český Těšín MUDr. Barbora Zbránková s tím, že dosud měli pacienti k dispozici pouze 20 televizorů.  

Vzhledem ke zdravotnímu stavu pacientů Nemocnice Český Těšín, z nichž převážná většina jsou těžce nemocní klienti s omezeným pohybem a s onemocněním kardiovaskulárního aparátu, se vedení zdravotnického zařízení rozhodlo také pro koupi deseti kardiackých křesel. Tato moderní polohovatelná křesla mají pro pacienty terapeutický přínos a zvyšují jeho kontakt s okolím.

„Křesla, které mají nosnost až 150 kilogramů, jsou velmi pohodlná. Na odděleních jsou využívána především k vertikalizaci pacientů,“ dodala MUDr. Zbránková.  

Nemocnice Český Těšín v posledních letech trvale investuje. V posledních měsících se jednalo například o pořízení elektricky ovladatelných polohovaných lůžek společně s novými matracemi či rozšíření rehabilitační cvičebny. Největší investiční akcí v posledních letech bylo v roce 2013 otevření moderního dvoupodlažního pavilonu, jehož součástí je dialyzační středisko provozované společností B. Braun Avitum a několik ambulancí. Stavba nového pavilonu si vyžádala 50 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků