Hlavní obsah
Foto: AGEL

Pacienti Podhorské nemocnice mají k dispozici nový sanitní vůz

Zcela nový sanitní vůz začala v těchto dnech používat Podhorská nemocnice. Moderní sanitka, která má náhon na všechna čtyři kola i kvalitní transportní vybavení, umožňuje rychlou, bezpečnou a pohodlnou přepravu pacientů. Nemocnice do ní investovala téměř 1,3 milionu korun.

Foto: AGEL
Pacienti Podhorské nemocnice mají k dispozici nový sanitní vůz

Prostorná sanitka je vybavena nosítky pro zátěž až 250 kilogramů s polohovatelným podhlavníkem a se sklopnými bočními madly s odnímatelným podvozkem, které zajistí bezpečnou a pohodlnou jízdu pro pacienta. Na převážené pacienty čeká klimatizovaný ambulantní prostor, bezpečí i pohodlí.

„Vozíme seniory i ležící pacienty, které snadno naložíme přes nástupní rampu ukotvenou k podlaze transportéru a sedačku nebo lehátko pevně ukotvíme do podlahy, takže při jízdě kopcovitým terénem a serpentinami nehrozí převržení. Vůz je díky moderním systémům bezpečnější především za nepříznivého počasí, které nás bude opět čekat zejména v zimních měsících,“ uvedl vedoucí dopravy nemocnice Richard Mareš s tím, že nyní má dopravní služba Podhorské nemocnice celkem devět sanitních vozů.

Denně vyjíždí sanitní vozy do okolních měst a vesnic jesenického podhůří, kde vyzvedávají pacienty ve smluveném čase a převáží je do Podhorské nemocnice. Denně zároveň převáží pacienty k vyšetření či zákrokům např. do Olomouce, Ostravy i Prahy. Bezplatný převoz objednává sám lékař na základě diagnózy pacienta a je hrazený ze zdravotního pojištění. Zpoplatněný převoz si mohou zájemci objednat telefonicky na dispečinku na čísle 554 700 252 a vyjde na 17 korun za kilometr.

Transportér T6.1 poskytuje komfort jak pacientům, tak i řidičům. „Náhon na všechna čtyři kola pomáhá hladce a bezpečně projet až do srdce Jeseníků, např. do lyžařských středisek na Ovčárně, které patří do naší spádové oblasti,“ dodal Richard Mareš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků