Hlavní obsah
Foto: Věra Stojarová

Otrokovickou Besedu rozveselí chytré hračky pro děti

Více než týden bude možnost navštívit v Otrokovické Besedě další ze série hravých festivalů po názvem IQ Play. Na festivalu budou k vidění a vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru. Festival IQ Play se bude konat od 16. do 24. září a bude otevřeno každý den od 9 do 18 hodin.

Foto: Věra Stojarová
Otrokovickou Besedu rozveselí chytré hračky pro děti

Malý sál Otrokovické Besedy se promění v jednu velkou hernu a bude rozdělená do několika zón podle druhu her. Zóna logických her bude plná logických her a společenských deskových her a jejich zvětšenin, ale také smart her pro jednoho hráče. Stavebnicová zóna bude plná stavebnic z nejrůznějších materiálů i méně známých stavebnic. Baby zónu pak budou tvořit smyslové hračky, obří stavebnice, logické skládačky a Montessori pomůcky.

„Těší nás vzrůstající zájem o tyto akce, protože je vidět na dětech radost z nových zážitků a v zápalu hry dokáží zapomenout i na své tablety a mobilní telefony. Tzv. edukativní hračky podporují u dětí kreativitu, jemnou motoriku, představivost a logické myšlení. Na výstavě mohou zůstat celé hodiny. Na akci se návštěvníci seznámí s chytrými hračkami od výrobců z celé republiky,“ uvádí organizátoři výstavy.

Festival IQ Play se v Otrokovicích bude konat již podruhé, ale určitě se letos objeví spousta novinek. Akce navazuje na výstavy hravých her, hlavolamů a stavebnic, které se realizují ve Zlínském kraji už čtvrtým rokem. Dopolední časy ve všední dny jsou vyhrazeny od 9 do 11.30 pro děti ze základních a mateřských škol a díky městu Otrokovice si užijí akci zcela zdarma.

Vstupné pro veřejnost bude jednotné: 50 Kč, rodinné pak 120 Kč. Výstavu pořádá spolek Inspirace Zlín, z. s. Mediálními partnery jsou Zlínský deník Zlínský nočník. Partnerem Festivalu IQ Play je město Otrokovice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků