Hlavní obsah
Oborové trendy představí na Ostravských Angiodnech tři desítky špičkových lékařů. Foto: archiv nemocnice

Ostravské Angiodny upozornily na aktuální témata i prevenci cévních onemocnění

Nejnovější poznatky i operační postupy, jak předejít riziku amputace nohy způsobené končetinovou ischemií či riziku hluboké žilní trombózy, ale také moderní technologie léčby prasknutí břišní a hrudní aorty aktuálně diskutují špičkoví odborníci na kongresu VIII. Ostravské Angiodny.

Oborové trendy představí na Ostravských Angiodnech tři desítky špičkových lékařů. Foto: archiv nemocnice
Ostravské Angiodny upozornily na aktuální témata i prevenci cévních onemocnění

Konferenci pořádá 28. a 29. listopadu v Clarion Congres Hotelu Ostrava Vítkovická nemocnice. Ostravské Angiodny pravidelně reflektují aktuální a zásadní témata z oblasti angiologie, endovaskulární terapie a cévní chirurgie.

„Pokaždé se snažíme témata zaměřit na aktuální otázky cévních onemocnění v podání předních kapacit. Z důvodů rapidně narůstajícímu počtu diabetiků nám exponenciálně přibývá pacientů s kritickou končetinovou ischémií a diabetickou nohou, kteří jsou ohroženi amputací končetiny.

Důraz klademe i na téma včasné diagnostiky a léčby aneurysmat hrudní a břišní aorty. Proto se letos zaměříme i na nové technologie, které nám umožňují být v endovaskulární léčbě úspěšnější,“ informoval MUDr. Dušan Kučera, Ph.D., MBA, primář Vaskulárního centra Vítkovické nemocnice v Ostravě, který považuje rané stádium diagnostiky onemocnění a miniinvazivní způsob léčby v raných stádiích onemocnění za současné trendy v oblasti léčby cévních onemocnění.

Další oborové trendy představí tři desítky špičkových lékařů. „V endovaskulární léčbě se uplatňuje přínosná léčba lékem potaženými dilatačními katetry a stenty či zavádění nových technologií k rekanalizaci akutních tepenných a žilních uzávěrů či chronických totálních okluzí, o kterých se na kongresu dozvíme více. V cévně chirurgické léčbě se zase projevuje snaha o menší invazivitu a vývoj nových materiálů cévních protéz, zaručující dlouhodobou průchodnost, o čemž také účastníci kongresu uslyší,“ uvedl MUDr. Dušan Kučera, Ph.D., MBA.

Problematika žilních onemocnění narůstá kvůli faktorům, jako jsou stárnoucí obyvatelstvo, sklon k obezitě a sedavý způsob života. „Navyšuje se proto skupina rizikových pacientů se vznikem hluboké žilní trombózy a plicní embolie, ale také počty pacientů se sklonem k projevům chronické žilní nedostatečnosti. Tepenným i žilním onemocněním lze přitom účinně předcházet.

U obou typů onemocnění je nutné eliminovat rizikové faktory aterosklerózy, což znamená dodržovat dietu s omezením živočišných tuků, pravidelný pohyb, zákaz kouření,“ dodal MUDr. Dušan Kučera, Ph.D., MBA s tím, že nestačí-li stravovací a pohybová opatření, léčí se vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak a cukrovka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků