Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: ZOO Ostrava

Ostravská zoo návštěvníkům nabídne i program věnovaný oslavám Dne Země

Návštěvníci ostravské zoo si mohou v neděli 21. dubna kromě prohlídky zvířat dopřát také doprovodný program, který je věnován oslavám Dne Země. Program potěší děti i dospělé.

Ilustrační foto Foto: ZOO Ostrava
Ostravská zoo návštěvníkům nabídne i program věnovaný oslavám Dne Země

V 11 hodin bude návštěvníkům představena nová interaktivní expozice k ochraně ovzduší, která vznikla za finanční podpory Moravskoslezského kraje. Expozice prezentuje význam správného topení v rodinných domech (v tzv. lokálních topeništích), které mohou být vedle velkých průmyslových podniků a husté dopravy rovněž významným zdrojem znečištění ovzduší.

Lidé se prostřednictvím informačních panelů dozvědí například, jaké škodliviny vycházejí z komína při nesprávném topení a spalování nevhodného paliva, jak správně topit a získat peníze na moderní kotel.

"Poté budou na několika místech v areálu zoo pro malé i velké návštěvníky připraveny zábavně poučné aktivity. Rodiče malých dětí, ale nejen ti, se např. mohou inspirovat u stánku firmy V BAVLNCE, která nabízí zajímavé a hlavně k životnímu prostředí šetrné alternativy v péči o potomstvo i o sebe, např. šátky na nošení dětí, látkové pleny, plenkové kalhotky, ekologicky šetrné mycí prostředky a další věci," dodala mluvčí zoo Šárka Kalousková.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků