Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Osmnáctiletá dívka bránila svou kabelku, lupič ji pobodal

Dvě přepadení evidují policisté v Praze během pátku a soboty. První případ nahlásila 18letá dívka. Po šesté hodině ráno v pátek šla ulicí Opletalova k budově Hlavního nádraží. Měla naspěch, tak si cestu zkrátila přes trávník tamějšího parku, kde na ni v místech mezi křovisky zaútočil muž.

Ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Osmnáctiletá dívka bránila svou kabelku, lupič ji pobodal

„Zakřičel na ni, ať mu dá kabelku a peníze. Žena lupiči odmítala věci dát, to se ale pachateli nezamlouvalo a začal se s ní o věci přetahovat. Při tom žena ucítila nejprve prudkou bolest v obličeji, pak na stehně a předloktí. To už svou kabelku bránit nezvládla a útočník i s lupem utekl. Mladá žena poté zjistila, že ji muž způsobil bodná a řezná zranění v obličeji, na stehně a předloktí,” uvedla policejní mluvčí Hana Jeřábková.

V druhém případě šla žena v sobotu přibližně hodinu po půlnoci uličkami vedoucími k Národní třídě. Během toho k ní zezadu přijelo černé vozidlo, ze kterého vyběhl mladík a snažil se ženě kabelku z ramene strhnout. Napadená svou tašku pevně držela, takže se muži nepovedlo využít momentu překvapení.

Žena přišla o 20 tisíc

„Lupič proto přistoupil k daleko surovějšímu způsobu a ženu, která svou kabelku usilovně bránila, udeřil pěstí do obličeje. To už svou kabelku pustila a přišla tak o téměř dvacet tisíc korun," dodala mluvčí.

Policisté v souvislosti s těmito událostmi pátrají po dvou mužích. V prvním případě poškozená uvedla, že se jednalo o muže ve věku kolem 30-40 let, vysokého asi 180 centimetrů, štíhlé postavy, tmavší pleti. Na hlavě měl černou čepici. Útočník měl výrazně propadlé lící kosti a tmavé oči blízko u sebe.

V druhém případě se loupeže dopustil asi pětadvacetiletý muž vysoký zhruba 180 centimetrů, štíhlé postavy, oblečený do šedé mikiny s kapucí a světlých džínových kalhot.

Policie cestou upozorňuje ženy a dívky, aby se v nočních hodinách nepohybovaly samy v místech, která jsou opuštěná nebo jakkoli jinak riziková a zároveň žádá případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění těchto incidentů, aby kontaktovali tísňovou linku 158.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků