Hlavní obsah
Foto: Miroslav Knotek

Oslavila 102. narozeniny, nejstarší obyvatelce plzeňského centrálního obvodu popřál starosta

Letos v únoru oslavila sto dva let svého života Anna Červená z Alešovy ulice na Borech a stala se tak nejstarší občankou plzeňského centrálního obvodu.

Foto: Miroslav Knotek
Oslavila 102. narozeniny, nejstarší obyvatelce plzeňského centrálního obvodu popřál starosta

Paní Červená se celý život věnovala učitelskému povolání. Vyučovala češtinu, matematiku, výtvarnou výchovu, hudební výchovu a tělocvik. Byla rovněž aktivní členkou Sokola. Vychovala dceru a v současnosti se těší již z pěti pravnoučat.  

Jubilantka žije se svojí rodinou, s dcerou a zetěm jezdí na zahrádku. Ráda četla, zejména knihy Boženy Němcové. Ještě donedávna pracovala na počítači, na kterém mimo jiné sepisovala své paměti pro svá vnoučata a pravnoučata.  

„Stejně jako dalším obyvatelům našeho obvodu, kteří se dožijí tak úctyhodného věku, jsme přišli popřát i paní Anně. Je obdivuhodné, jak je vitální a vnímavá. Byl jsem velmi překvapen, jak bystrou má paměť a vzpomíná na všesokolské slety, kterých se v mládí aktivně zúčastňovala,” řekl starosta plzeňského centrálního obvodu Radislav Neubauer, který v doprovodu zástupců ÚMO Plzeň 3 popřál oslavenkyni hodně zdraví a spokojenosti.

Z předané kytice a dárkového balíčku měla jubilantka velkou radost.    

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků