Hlavní obsah
Foto: Archiv KOVOZOO

Originální betlém ze dřeva a kovového šrotu si znovu po roce prohlédnou návštěvníci Kovozoo

Od 30. listopadu až do 5. ledna si návštěvníci Kovozoo ve Starém Městě opět mohou prohlédnout originální dřevo-kovový betlém umístěný tentokrát na pódiu v zahradě. Lidské postavy jsou vyrobeny ze dřeva a sochy zvířat svařené z kovového šrotu, a to vše v lehce nadživotní velikosti.

Foto: Archiv KOVOZOO
Originální betlém ze dřeva a kovového šrotu si znovu po roce prohlédnou návštěvníci Kovozoo

Betlém obývá osm lidských postav, anděl a 11 soch zvířat pečlivě zpracovaných do detailu s neuvěřitelnou dávkou kreativity. „Na výrobě betléma se podíleli lidé z našeho týmu - zaměstnanci a šéfové z firem ze skupiny REC Group,“ uvedl Bronislav Janeček, generální ředitel REC Group a duchovní zakladatel KOVOZOO.

Poprvé byl betlém v KOVOZOO vystaven loni po náročných přípravách, které trvaly téměř celý rok 2018. Sochy vyřezali Patrik Winkler z týmu KOVOZOO a Josef Buček Antique. Každá ze soch váží bezmála 500 kg. Kompozici lidských postav doplňují kovové sochy hospodářských zvířat a také originální kovový velbloud jménem Ajša. Zvířata vyrobili členové týmu porodnice KOVOZOO ze železného šrotu technologií svařováním.

Milovníci Vánoc a také všichni, které zajímá, jak se dá využít odpad a věci, které již nikdo nepotřebuje, jsou zváni. Areál KOVOZOO je totiž plný ukázek kreativního využití starých, nepotřebných věcí, které zde dostávají druhou šanci. V naprosté většině případů tu plní úplně jinou roli, než pro kterou byly původně vyrobeny. Jsou exponáty, dekoracemi, součástí kompozice o věcech, které byly kdysi užitečné a skončily na smetišti, odkud si pak našly cestu až do KOVOZOO.

Cílem KOVOZOO je ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné. Snahou je spojit ponaučení se zábavou a zážitky malých i velkých. Založení KOVOZOO je v souladu s dlouhodobou vizí společnosti REC Group: Být majákem ve světě recyklace a ekologické osvěty.

KOVOZOO je areál nabitý dobrými nápady. Jak je možné využít starý šicí stroj? Co si počít s vysloužilým bagrem? Jak vypadá letoun L-610 uvnitř? Co vyrobit ze starých oken? V KOVOZOO najdete odpovědi a inspiraci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků