Hlavní obsah
Start od Domu kultury města Ostravy Foto: Roman Olša

Orientační běžci poznávali sochy v ostravském sadu Milady Horákové

V pátek 25. října uspořádal Městský svaz orientačních sportů spolu se sportovním klubem free.lepus a základní školou MUDr. Emílie Lukášové již 29. ročník orientačního běhu FINÁLE ŠKOL 2019 s dodatkem „Poznej sochy v sadu Milady Horákové”.

Start od Domu kultury města Ostravy Foto: Roman Olša
Orientační běžci poznávali sochy v ostravském sadu Milady Horákové

Sad Dr. Milady Horkové leží na pozemku bývalého městského hřbitova, který byl funkční od roku 1875 až do roku 1979. Srovnáno se zemí bylo i krematorium, které zde bylo od roku 1925. V sousedství parku pak byl postaven v období let 1956 až 1961 kulturní dům, který byl slavnostně otevřen 16. dubna 1961. V současnosti má název Dům kultury města Ostravy. Právě zde mělo 175 žákyň a žáků, studentek a studentů své centrum.

Parku Milady Horákové dominuje třináct zachovalých soch. Pořadatelé připravili v tomto krásném parku, zalitým sluncem a ozářeným krásnými podzimními barvami  postupně opadávajících listů, závod v orientačním běhu FINÁLE ŠKOL 2019 s podtextem „Poznej sochy v sadu Milady Horákové”.

Cíl se pořadatelům a učitelům šesti základních škol z Ostravy a jedné střední školy Infotech z Frýdku-Místku podařil. Kromě rychlého běhu podle mapy pro orientační běh v měřítku 1:2500, samostatného rozhodování ve volbách postupů, aniž by jim někdo radil, se seznámili s několika ze třinácti soch významných českých a také zahraničních sochařů.

Učitelé, děti i pořadatelé byli spokojeni. Nad bezpečnosti v parku dbali příslušníci Městské policie Ostrava. Po doběhnutí všech závodníků pořadatelé vyhodnotili výsledky. Nejlepší obdrželi pěkné ceny a i na ty, kteří skončili na dalších místech, se  formou losování dostalo.

Výsledky:

Kategorie D5 žákyně 4.- 5.tříd: 1. místo Ema Juřeníková, ZŠ Srbská, 9:30; Kategorie H5 chlapci 4.- 5. tříd: 1. místo Matěj Branich, Stará Bělá, 11:16

Kategorie D7 žákyně 6.- 7. tříd: 1. místo Tereza Štětínská, ZŠ Srbská, 8:27; Kategorie H7 žáci 6.- 7.tříd: 1. místo Michal Košař, ZŠ Srbská, 9:30

Kategorie D9 žákyně 8.- 9.tříd: 1. místo Michaela Stachelová, ZŠ Pokorného, 11:41; Kategorie H9 žáci 8.-9. tříd: 1. místo Ondřej Jankovský, ZŠ Srbská, 9:47

Kategorie DS studentky SŠ 1.-4. ročníku: 1. místo Papalová, SŠ Infotech Frýdek-Místek, 10:39; Kategorie HS studenti SŠ 1.-4. ročníku: 1. místo Míček, SŠ Infotech Frýdek-Místek, 9:44

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků