Hlavní obsah
Foto: Zlín Film Festival

Organizátoři festivalového půlmaratonu otevřeli registrace 5. ročníku

Zájemci o účast na 5. ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ 2020 mají možnost hlásit se na jednotlivé trasy závodu. Hlavní běh, který nově odstartuje od Kongresového centra Zlín, se uskuteční 6. června v ulicích Zlína a uzavře program jubilejního 60. Zlín Film Festivalu.

Foto: Zlín Film Festival
Organizátoři festivalového půlmaratonu otevřeli registrace 5. ročníku

Běžci mohou od 22. října využít možnost registrace za nejvýhodnějších podmínek, které platí pouze do konce ledna. Nejlevnější startovné ve výši 599 Kč za půlmaraton, 499 Kč za čtvrtmaraton a 1999 Kč za čtyřčlennou štafetu přinese závodníkům opět celou řadu atraktivních benefitů. V ceně je například batůžek, vstup do letního kina, pamětní medaile, pitný režim na trati nebo občerstvení po závodě, drobné dárky od partnerů závodu a samozřejmě i originální funkční triko.

„To má letos možnost získat v rámci startovného každý z registrovaných běžců až do vyčerpání kapacity 1500 kusů,“ upozornila výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Registrovat se na jednotlivé tratě běhu je možné na www.zlinskypulmaraton.cz, kde jsou také uvedeny podrobné informace o závodě i cenách startovného.

Trasa půlmaratonu letos dozná zásadní změny. „Oproti předchozím ročníkům bude závod startovat u Kongresového centra Zlín. Od něj se poběží přes Štefánikovu na Dlouhou a poté ulicí Rašínovou na centrální zlínské náměstí. Dále potom už známou trasou přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru,“ uvedl Bohuslav Komín za organizaci Běhy Zlín.

Součástí akce bude opět i oblíbený Festivalový ING rodinný běh na 1400m, který předchází hlavnímu závodu. Tento stejně jako v předchozích letech odstartuje na náměstí Míru a mohou se jej zúčastnit dospělí s dětmi, junioři nebo ti, co preferují kratší tratě.

Na trať loňského čtvrtého ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2019 se postavilo rekordních 1615 závodníků. Vítězem hlavního závodu se stal Pavlo Veretskyi s výsledným časem 1:10:24. Rok od roku se zvyšuje také zájem o rodinný běh na 1400 metrů, jehož kapacita byla při čtvrtém ročníku zcela naplněna. Zúčastnilo se ho na 600 rodičů s dětmi.

Akci pořádá společnost FILMFEST, s. r. o. společně s Běhy Zlín.

Další informace na www.zlinskypulmaraton.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků