Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Opilý řidič se po nehodě začal dusit, strážníci museli volat záchranku

Přes časté výtky k práci mužů zákona co chvíli někomu zachrání život, nebo majetek. Za život jim může vděčit i zalkoholovaný řidič, kterého předali záchrance.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Opilý řidič se po nehodě začal dusit, strážníci museli volat záchranku

V pondělí 10. června v nočních hodinách přijala hlídka strážníků z Prahy 13 oznámení o dopravní nehodě, kterou zaznamenal městský kamerový systém na křižovatce ulic Archeologická a Bronzová. Řidič, který se z místa nehody pokusil odejít, nejenže naboural svým vozidlem vozidlo jiné, ale ještě způsobil poškození dalších tří vozidel.

"Když strážníci dorazili na zmiňovanou křižovatku, na chodníku seděl muž, kterého městský kamerový systém zachytil při vystupování z havarovaného vozidla - navíc jej jako řidiče označil i svědek celé události. Jedenadvacetiletý mladík byl zjevně podnapilý, špatně artikuloval a nezvládal koordinaci těla, proto jej strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a přivolali hlídku Policie ČR. Mezitím se ale mladík začal dávit a měl záchvaty dušnosti, proto mu strážníci museli zavolat záchranku a do jejího příjezdu mladíka uložit do stabilizované polohy a kontrolovat životní funkce," sdělila mluvčí MP Praha Milena Bližňáková.

Přivolaná hlídka Policie ČR mu posléze při dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v krvi naměřila 2,16 promile a celou věc si převzala k dalšímu šetření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků