Hlavní obsah
Foto: archiv KNTB

Onkologičtí pacienti z regionů Zlínského kraje nebudou muset dojíždět za léčbou

Ještě v letošním roce dojde v rámci spolupráce všech čtyř nemocnic Zlínského kraje k velké změně, kterou přivítají především onkologičtí pacienti. Postupně nebudou muset dojíždět za centrovou léčbou do Zlína, potřebnou péči dostanou přímo v regionech.

Foto: archiv KNTB
Onkologičtí pacienti z regionů Zlínského kraje nebudou muset dojíždět za léčbou

Regionální onkologická pracoviště v nemocnicích Zlínského kraje se stanou součástí Onkologického oddělení KNTB tak, aby onkologicky nemocní nemuseli dojíždět za biologickou léčbou do Zlína.

„Zlínská nemocnice má jako jediná v kraji statut komplexního onkologického centra. Proto může jako jediná také poskytovat centrovou neboli biologickou léčbu. Tento krok, který bude znamenat především vyškolení personálu v místních nemocnicích a naši odbornou pomoc v regionech, umožní pacientům, aby se léčili přímo v místě bydliště. Letos zahájíme spolupráci se Vsetínskou nemocnicí, příští rok s Uherskohradišťskou a Kroměřížskou,” konstatoval primář Onkologického oddělení KNTB Milan Kohoutek.

„Je to jeden z dalších kroků ve spolupráci všech nemocnic kraje. Tentokrát se pozitivně dotkne přímo pacientů. Věřím, že v podobných projektech budeme pokračovat,” uvedl MUDr. Radomír Maráček, předseda představenstva krajských nemocnic.

Za rok projde Onkologickým oddělením Krajské nemocnice T. Bati šest tisíc pacientů. Jejich počet se stále zvyšuje, v České republice ročně tuto diagnózu nově uslyší od lékařů víc než 85 tisíc lidí.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků