Hlavní obsah
Sídlo OHK Olomouc Foto: Radim Kašpar

Okresní hospodářská komora Olomouc představuje nové sídlo a nový web

Je to přesně týden, co Okresní hospodářská komora změnila své sídlo. Po patnácti letech se kanceláře komory přestěhovaly z Opletalovy ulice do budovy BEA Centra Olomouc na třídě Kosmonautů. Komora současně představuje nové responsivní webové stránky.

Sídlo OHK Olomouc Foto: Radim Kašpar
Okresní hospodářská komora Olomouc představuje nové sídlo a nový web

Okresní hospodářská komora Olomouc (OHK Olomouc) nyní sídlí v moderních prostorách, které jsou dobře dopravně dostupné a s odpovídající parkovací kapacitou v bezprostřední blízkosti, což byl jeden z hlavních motivů stěhování.

„Samozřejmě bylo hezké dívat se z okna původní kanceláře přímo na orloj a radnici, nicméně nelze žít jen z nostalgie. Chceme být blíže našim členům. Naprostá většina klientů k nám jezdí autem. V tomto ohledu byla poloha původního sídla již zcela nevhodná. Sám jsem zažíval dlouhé minuty kroužení po okolí, než jsem našel parkovací místo. A když jedete něco zařídit, a parkování zabere více času než samotné vyřizování, je to špatně. Současně musíme přiznat, že interiér původních prostor již neodpovídal standardům 21. století,” přiblížil některé z motivů stěhování úřad komory. 

Nové sídlo je nyní dobře viditelné z frekventované tř. Kosmonautů, což bezesporu přispěje k lepší propagaci a zapadá to do komplexní strategie činnosti úřadu. V neposlední řadě je výhodou množství nejrůznějších kongresových salonků a sálů v budově BEA Centra Olomouc vhodných pro vzdělávací akce komory a setkávání podnikatelů a zástupců firem. Nabízí se také možná spolupráce se studenty a pedagogy Moravské vysoké školy Olomouc. Komora současně nabízí služby Czech Pointu – bez čekání a front, což je pro subjekty v blízkém okolí milou novinkou.   

OHK Olomouc ve stejný den, tedy 3. dubna, spustila také zkušební verzi nových webových stránek. „Starý web byl obsahově dobrý, ale po úpravě našeho grafického manuálů jsme chtěli mít i svěží, moderní, a především responsivní web. Dnes přistupuje velká část uživatelů na web přes mobilní telefony či tablety a v tomto ohledu je nutné, aby se web uměl vzhledově přizpůsobovat,” dodal úřad OHK Olomouc.

Přes web se půjde přímo hlásit na akce komory. Nyní běží měsíční zkušební provoz, ve kterém se ještě budou upravovat texty a doplňovat obsah – například popisy v sekci členové. Web z dílny společnosti Počítačová služba s.r.o. je k nalezení na adrese www.hkol.cz

OHK je prestižní profesní a servisní organizace s vlastní členskou základnou. V tuto chvíli sdružuje bezmála 150 členů. Mezi členy naleznete malé živnostníky, technicky zaměřené střední školy, malé, střední i velké firmy, včetně největších zaměstnavatelů regionu. Ve své činnosti navazuje komora na dlouhou a silnou tradici, v Olomouci působí již od roku 1851. Hlavním posláním je bránit a hájit zájmy podnikatelů a firem, usilovat o jednoduché podnikatelské prostředí a hospodářský rozvoj, zvyšovat konkurenceschopnost a poskytovat kvalitní informační a vzdělávací služby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků