Hlavní obsah
Bylo co k vidění... Foto: Helena Podubníčková

Ohlédnutí za vánoční výstavou Střední školy vizuální tvorby v Hradci Králové

O minulém víkendu bylo možné zhlédnout školní Adventní a vánoční výstavu v Jiráskových sadech v Hradci Králové. Byl to báječný víkend s velkou návštěvností, všichni odcházeli plni dojmů a vánoční inspirace.

Bylo co k vidění... Foto: Helena Podubníčková
Ohlédnutí za vánoční výstavou Střední školy vizuální tvorby v Hradci Králové

Žáci školy pod vedením učitelů zaujali svou originalitou nejen na adventní a vánoční téma. Do realizace výstavy bylo promítnuto propojení obou uměleckořemeslných studijních programů branding designu a brandingu floristiky včetně využití zážitků a poznatků z exkurzí a praxí studentů, nebo aktuálních společenských událostí jako je například třicáté výročí Sametové revoluce. Žáci dokázali představit i duchovní význam adventu a Vánoc s jim vlastní svěží nadsázkou.

V přípravě výstavy se vzájemně propojily všechny vzdělávací předměty, včetně všeobecně vzdělávajících. Žáci i učitelé spolupracovali na svých expozicích, nové trendy metod výuky a využití moderních technologií je pro školu standardem od jejího vzniku. Vždyť nevychováváme pro školu, ale pro život.

Ještě před odpolední vernisáží obdivovaly výstavu celé třídy dětí s učitelkami ze základních škol či školek. Pro vysílání Českého rozhlasu poskytla učitelka školy Lenka Hloušková rozhovor. Na slavnostní zahájení dorazili rodiče, prarodiče, kamarádi žáků školy a ostatní veřejnost. Úvodních slov se mimo jiné ujali 1. náměstkyně primátora Hradce Králové Monika Štayrová, náměstci primátora Věra Pourová a Jiří Bláha, ředitel Českého rozhlasu Hradec Králové Jiří Kánský a zástupkyně Nemocnice České Budějovice Jana Příhodová.

Mezi významné návštěvníky výstavy patří i Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu, který školu navštívil již poněkolikáté.

Všem, kdo se podíleli na výstavě školy, patří obrovské poděkování. Každým rokem je výstava krásnější, je zde k vidění maximální propojení školní výuky s praxí a reálným životem. Budování dobrého jména školy je pro management zásadní záležitost. Obdivuhodné je zapojení všech učitelů, žáků a zaměstnanců.

Již nyní se můžete těšit na Jarní a velikonoční výstavu školy, která proběhne 3. až 5. dubna 2020. Pokud si budete chtít prohlédnout celou školu, přijďte se podívat na dny otevřených dveří o sobotách 15. února, 28. března, 25. dubna nebo 16. května 2020. Také přijměte pozvánku na školní Akademii studentských prací ve dnech 12. až 14. června.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků