Hlavní obsah
Foto: Dagmar Stehlíková

Odborná prezentace hojení ran tématem vzdělávací akce v Horních Beřkovicích

Další vzdělávací aktivita v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice se věnovala problematice dekubitů. Oddělení gerontopsychiatrie připravilo odbornou prezentaci hojení ran.

Foto: Dagmar Stehlíková
Odborná prezentace hojení ran tématem vzdělávací akce v Horních Beřkovicích

U příležitosti Světového dne boje proti dekubitům byl v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice (PNHoB) ve dnech 20. až 23. listopadu uspořádán II. ročník Odborné prezentace hojení ran. Tuto zajímavou aktivitu zaměřenou na problematiku dekubitů (proleženin) a na to, jak jim předcházet, připravilo oddělení gerontopsychiatrie PNHoB pod vedením Bc. Libora Klementa.

Program dvoudenní akce se skládal z ukázky antidekubitních pomůcek a přípravků na ochranu pokožky a odborných prezentací. Ty byly věnovány především nelékařskému zdravotnickému personálu a zaměřily se na ošetřovatelskou péči o pacienta s bércovým vředem, s malnutricí (podvýživou) a na péči o onkologického pacienta.

Dekubit je defekt měkkých tkání v důsledku jejich špatného prokrvení a jeho vznik se v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice sleduje kontinuálně, jako jedno z důležitých kritérií poskytování ošetřovatelské péče. Riziko vzniku dekubitů stále zůstává významným problémem zdravotnické péče na celém světě, avšak NIHIL VOLENTI DEFFICILE – Nic není obtížné pro toho, kdo chce.

Zpestřením akce byla mini výstavka dobových fotografií nemocnice z počátku 20. století a výrobky pacientů s vánoční tematikou. Odborná prezentace hojení ran se stala další významnou vzdělávací aktivitou hornobeřkovické psychiatrické nemocnice, která si velmi zakládá na kontinuální erudici svých zaměstnanců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků