Hlavní obsah
Ostrava 12. 5.2017 V sobotu 13.5. začíná rekonstrukce Českobratrské ulice. Pohled na křižovatku Nádražní ulice a Českobratské. Foto: Josef Zajíc

Od soboty bude v centru Ostravy uzavřena Českobratrská ulice

Českobratrská ulice vedoucí centrem Ostravy bude od soboty 13. května mezi Nádražní ulicí až po Sokolskou třídu uzavřena. Bude zde probíhat rozsáhlá rekonstrukce, která počítá s opravou inženýrských sítí, včetně vodovodu, kanalizace a plynovodu. V tomto úseku bude vyloučena automobilová doprava.

Ostrava 12. 5.2017 V sobotu 13.5. začíná rekonstrukce Českobratrské ulice. Pohled na křižovatku Nádražní ulice a Českobratské. Foto: Josef Zajíc
Od soboty bude v centru Ostravy uzavřena Českobratrská ulice

Rekonstrukce Českobratrské ulice bude probíhat v termínu od 13. května do 3. ledna 2018.

Rekonstruovaná bude také vozovka a chodníky, počítá se s vybudováním nových zastávek městské hromadné dopravy a přechodů pro chodce. V době oprav nebude v obou směrech fungovat trolejbusová zastávka Husův sad. Ta bude přemístěna na zastávku Konzervatoř. Po rekonstrukci budou obě zastávky MHD nově posunuty k Husově ulici a bude na ně navazovat přechod pro chodce se světelnou signalizací.

„Předpokládané investiční náklady na modernizaci tohoto úseku hrazené z rozpočtu města jsou 33,5 miliónu korun. Hotovo by mělo být na počátku roku 2018. Budeme se ale snažit předání hotové stavby urychlit,” sdělil náměstek primátora města Ostravy Břetislav Riger.

Dopravu v Českobratrské ulici čeká několik výluk:

Hned první výluka místní hromadné dopravy je naplánovaná na víkend 13. a 14. května. V celé trase budou trolejbusy nahrazeny autobusovou dopravou, která bude jezdit odklonem po ulici Nádražní - 30. dubna - Sokolská třída.

Bude se pracovat na úpravách trolejbusového vedení, které bude přeloženo na jednu stranu. Trolejbusy tak budou od 15. května jezdit kyvadlově.

Další výluka bude o prázdninách, kdy městská hromadná doprava po Českobratrské ulici nebude jezdit vůbec. Místo nich budou jezdit autobusy po objízdných trasách.

Automobilová doprava:

Pro automobilovou dopravu platí úplná uzavírka, a to od 13. května 2017 až po 31. října 2017 s vyznačenými objížďkami.

Pro pěší:

Pro pěší bude provoz zachován. V místě výkopů budou provizorní lávky, stejně tak bude zajištěn přístup k nemovitostem.

Harmonogram postupu prací na ulici Českobratrské ulici:

13. 5. - 14. 5. 2017: Výluka dopravy MHD v délce dvou dnů. Úprava trolejbusového vedení, zahájení prací na rekonstrukci plynovodu.

15. 5. - 1. 7. 2017: Zahájení prací na rekonstrukci kanalizace a vodovodu (pravá strana od ulice Nádražní), pokračování rekonstrukce plynovodu.

2. 7. - 2. 9. 2017: Výluka dopravy MHD v délce 63 dnů, pokračování prací na rekonstrukci kanalizace, vodovodu a plynovodu. Zahájení prací na rekonstrukci vozovky.

3. 9. 2017 - 3. 1. 2018: Dokončení prací na rekonstrukci vodovodu, plynovodu, vozovky a chodníků.

Městská hromadná doprava bude organizována ve čtyřech etapách. - viz ww.dpo.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků