Hlavní obsah
Společné foto na jezu řeky Radbuzy Foto: Petr Spálenka

Obnovená dobřanská plovárna si odbyla premiéru s otužilci

Zaniklá plovárna v Dobřanech v neděli hostila otužilce při 4. ročníku tradičního Tříkrálového koupání. Sjelo se padesát plavců, převážně z klubu plzeňských otužilců, a ze břehu je sledoval dvojnásobný počet diváků.

Společné foto na jezu řeky Radbuzy Foto: Petr Spálenka
Obnovená dobřanská plovárna si odbyla premiéru s otužilci

Ani letošní pořádání akce se neobešlo bez meteorologických naschválů, kdy ranní teplota 3,5 stupně vyhnala poslední sníh, který pokrýval louku, a po poledni se spustil krátký déšť, jenž rozbahnil už tak zablácené okolí plovárny.

To ovšem naštěstí neodradilo zvědavce, kteří přišli v sychravém počasí podpořit otužilce na městskou plovárnu u řeky Radbuzy. Akce se již od počátku nesla v dobré náladě, při které nechyběl táborák, ani teplý voňavý čaj. Nechyběly legrácky, poskytlo se pár rozhovorů a během dvaceti minut se areál zaplnil natolik, že doslova nebylo k hnutí a byl nejvyšší čas zahájit akci.

Začátek koupání byl naplánován na druhou hodinu odpolední. To byl čas, kdy k přítomným promluvil starosta Dobřan Martin Sobotka. Následně se plovárnou nesla slova společného zpěvu s Vlaďkou Bauerovou. Po posledních slovech písně se všichni nedočkavci přesunuli z dřevěného mola do 2,5 stupňové vody.

Do řeky se ponořili účastníci vyzdobeni různými kostýmy, či  komickými pokrývkami hlav. Dokonce nechyběl ani Viking s Jamajčanem. Následovalo hromadné přemístění k nedalekému jezu, kde za neustálého burácení mrazivého splavu všichni zapózovali nedočkavým fotografům. Přihlížející na břehu mohli pozorovat stoupající páru, která se vznášela nad otužilci houfně dovádějících v mělké vodě.

Zhruba v okamžiku, kdy vteřinová rafička obíhala po sedmé ciferník hodinek, se plavci přesouvali proti proudu k obnovené náplavce. Zde postupně za cvakotu spouští fotoaparátů, vyplaveného adrenalinu v krvi a s jiskrou v oku, které mají rozdováděné děti, vylézali z vody ven. Na břehu ve skrytu velkého stanu se konečně mohli osušit a vychutnat si teplý čaj, který jistě zahřál nejen na duši.

Co dodat na konec? Především přejeme místním otužilcům stejně vydařený následující ročník na obnovené dobřanské plovárně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků