Hlavní obsah
Soutěž probíhala od 2. ledna do 28. února tohoto roku a celkem do ní bylo přihlášeno 59 děl. Foto: KÚ Karlovarského kraje

Oblíbená výtvarná soutěž pro seniory zná své vítěze

Letos se konal v pořadí již pátý ročník výtvarné soutěže pro seniory Věk pro nás není překážkou. Na adresu Krajského úřadu Karlovarského kraje opět dorazilo velké množství obrazů, ručních prací a fotografií.

Soutěž probíhala od 2. ledna do 28. února tohoto roku a celkem do ní bylo přihlášeno 59 děl. Foto: KÚ Karlovarského kraje
Oblíbená výtvarná soutěž pro seniory zná své vítěze

Autoři těch nejlepších si ve středu 28. března z rukou hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové převzali ceny v podobě dárkových košů a publikací o regionu.

Soutěž probíhala od 2. ledna do 28. února tohoto roku a celkem do ní bylo přihlášeno 59 děl. Jednoznačně letos dominovaly ruční práce, kterých přišlo neuvěřitelných 33.

„Mám obrovskou radost z toho, že jsou naši senioři i v pokročilém věku stále aktivní. Musím se přiznat, že až žasnu nad tím, co všechno jsou schopni vytvořit a jaké ovládají techniky. Je vidět, že v našem regionu máme opravdu spoustu šikovných a nadaných výtvarníků. Navíc těžko uvěřitelný je mnohdy i jejich věk. Málokdo by hádal, že naší nejstarší účastnici je úctyhodných 90 let. Jednoznačně jim patří můj neskonalý obdiv a velké poděkování,” uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

V odborné porotě, která vybírala z každé kategorie tři vítězné práce, zasedli stejně jako v minulých letech osvědčení hodnotitelé, a sice ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec, vedoucí výtvarného oboru na Základní umělecké škole Antonína Dvořáka Karlovy Vary Dagmar Svobodová a profesionální fotografka Stanislava Petele.

„Musím říct, že hodnocení pro nás bylo opět velice náročné. Komise byla potěšena množstvím originálních prací, které byly do soutěže zaslány. Hodnotili jsme zejména autorský přístup a kreativní zpracování. Ocenili jsme také nápaditost jednotlivých soutěžících,” doplnil Jan Samec.

Všechna soutěžní díla, včetně těch vítězných, budou k vidění ve vestibulu budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, Karlovy Vary. Výstava zde bude probíhat od 4. do 30. dubna a navštívit jí lze každý všední den.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků