Hlavní obsah
Mapa Skiareálu Après ski Praha Foto: Veronika Schieblová

O víkendu bude v Praze sníh. Festival Après ski postaví na náplavce dvě sjezdovky

Svátek všech lyžařů, běžkařů, snowboardistů a vůbec milovníků zimních radovánek je tu. Festival Après ski otevře o víkendu na pražské náplavce Rašínova nábřeží zimní sezónu. Dospělí získají od odborníků informace o nadcházející zimní sezóně, děti si zalyžují na sjezdovkách. Vstup bude zdarma.

Mapa Skiareálu Après ski Praha Foto: Veronika Schieblová
O víkendu bude v Praze sníh. Festival Après ski postaví na náplavce dvě sjezdovky

Víkend 29. a 30. listopadu přinese do Prahy první sníh. Náplavka Rašínova nábřeží bude hostit už čtvrtý ročník originálního festivalu, který své návštěvníky připraví na nadcházející zimní sezónu.

Program tvoří rozhovory s odborníky, připravené budou hned dvě sjezdovky pro děti, překážková dráha pro nejmenší snowboardisty nebo hry a soutěže pro celé rodiny. Příchozí se mohou těšit také na řadu stánků se zimním oblečením, vybavením, speciální výživou a v neposlední řadě také na poradenství a servis. 

Novinkou letošního ročníku je celodenní talkshow, kde moderátor představí specialisty, kteří mají co říct k zimní sezóně. Diváci se například dozvědí, jaká platí pravidla bezpečnosti na horských túrách a na sjezdovkách, a to z úst ředitele - náčelníka Horské služby ČR Jiřího Brožka.

Zajímavá jsou témata lyžování zrakově postižených, lavinové výbavy do terénu nebo oblečení, které roste spolu s dětmi. Návštěvníci také zjistí, jaké to je, být horským vůdcem nebo jak se rodí hvězdy biatlonu. Mluvit se bude také o kvalitním českém oblečení na svah a o zásadách správného oblékání do zimy. Moderátorem bude David Kovařík, který se právě vrátil z Himaláje.

Kromě nepřeberného množství zimního oblečení, helem a dalších bezpečnostních prvků nebo třeba lyží a snowboardů, najdou návštěvníci ve stáncích také školu domácího servisu nebo se mohou poradit o tom, jak například vybrat správnou velikost a typ helmy pro sebe i pro děti. Chybět nebude ani užitečný servis vybavení na místě.

Na děti Après ski hodně myslí. Letos pro ně budou připravené hned dvě sjezdovky, na kterých mohou zkoušet své první obloučky, klidně na lyžích či snowboardech z půjčovny zdarma. Zelená sjezdovka bude otevřená pro veřejnost a pořadatelé ji doporučují dětem od 3 do 9 let. Na modré sjezdovce se budou především testovat lyže a snowboardy od vystavovatelů, doporučená je pro děti od 6 do 15 let. Pro nejmenší milovníky sněžných prken bude k dispozici nenáročná a zábavná překážková dráha s odborným dohledem.

Malí aktivní návštěvníci se mohou zúčastnit také hry, kde se soutěží například i o horská kola. Stačí s hrací kartou obejít pět stanovišť, splnit na nich úkoly a kartu odevzdat v Infostánku. Soutěžit však mohou i dospělí. Pokud se zapojí do ankety a pomohou vybrat nejlepšího vystavovatele Après ski 2014, mohou získat balíčky cen od vybraných partnerů soutěže.

Kdo chce být na zimní sezónu pořádně připravený, neměl by na Après ski chybět. A děti, které se nemohou dočkat prvního letošního sněhu, se na festivalu pěkně vyřádí.

Festival se koná 29. a 30. listopadu na náplavce Rašínova nábřeží v Praze. V sobotu potrvá od 10 do 18 hodin, v neděli od 11 do 17 hodin. Vstup je zdarma. Pořadatelem Après ski 2014 je MVP agency.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků