Hlavní obsah
Kurzy čínštiny pro veřejnost pořádá Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Foto: archiv FHS UTB ve Zlíně

O kurzy čínštiny je ve Zlíně mimořádný zájem

Kurzy čínštiny pro veřejnost začínají tento týden na Fakultě humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Mezi veřejností jsou velmi oblíbené – původně fakulta naplánovala tři skupiny. Nakonec se ale budou otevírat čtyři.

Kurzy čínštiny pro veřejnost pořádá Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Foto: archiv FHS UTB ve Zlíně
O kurzy čínštiny je ve Zlíně mimořádný zájem

„Kurzy čínského jazyka jsou skutečně velmi oblíbené, letos jsme museli dokonce otevřít jednu začátečnickou skupinu navíc. V tomto semestru máme přibližně 80 posluchačů,“ uvedla děkanka FHS UTB ve Zlíně Anežka Lengálová.

Kurzy jsou nabízeny v několika úrovních – začátečníci a mírně pokročilí. Novinkou pro tento podzim jsou přípravné kurzy na certifikát z čínštiny, který je mezinárodně uznávaný.

Kromě výuky jazyka se kurzy zaměřují také na poznávání čínské kultury.

„Součástí vzdělávací akce jsou workshopy kaligrafie, taichi nebo čínského uzlování. Posluchači se seznámí také s čínskými svátky a tradicemi,“ doplnila Dagmar Masár Machová z Fakulty humanitních studií, garantka kurzu.   

Fakulta nabízí kurzy ve spolupráci s Konfuciovým institutem Univerzity Palackého v Olomouci. Vyučuje je rodilá mluvčí Ying Xing, která vystudovala University of Leicester a Tianjin Normal University. Na Fakultě humanitních studií působí od letošního března. Kurzy čínštiny jsou pro veřejnost zdarma a probíhají v angličtině. Fakulta je pořádá už dva roky a jsou vždy plně obsazené. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků