Hlavní obsah
Vozidla budou do Bulharska postupně dodána v průběhu druhého a třetího čtvrtletí letošního roku. Foto: Škoda Transportation

Nový trolejbus pro bulharský Pleven vyjel do zkušebního provozu v Plzni

Společnost Škoda Electric vyrobila první trolejbus ze zakázky na celkem sto vozidel, které budou brzy jezdit v několika bulharských městech. První vůz zamíří po zkouškách v Plzni do severobulharského Plevenu, další trolejbusy budou v rámci kontraktu dodány také do Stare Zagory, Varny a Burgasu.

Vozidla budou do Bulharska postupně dodána v průběhu druhého a třetího čtvrtletí letošního roku. Foto: Škoda Transportation
Nový trolejbus pro bulharský Pleven vyjel do zkušebního provozu v Plzni

„Největší výzvou je, že tyto významné zakázky jsou vyráběny v souběhu s jinými. Byli jsme postaveni před úkol vyrábět po dobu několika měsíců 1,5 trolejbusu denně, přičemž trolejbus pro každou zakázku se liší nejen v barevném provedení, ale i v technických specifikacích podle individuálních požadavků zákazníka. Očekáváme, že v průběhu jara budeme moci delegacím jednotlivých měst jejich vozy předvést v prostorách naší společnosti,” uvedl Karel Majer, ředitel divize Trolejbusy společnosti Škoda Electric.

V rámci zakázky, kterou zastřešuje přístavní město Burgas, vyrobí Škoda Electric vozidla typu Škoda 26 Tr. Pro Pleven je určeno 40 kusů, pro Burgas 22 kusů, pro Varnu 30 kusů a 8 kusů zamíří do Stare Zagory.

Trolejbusy jsou vybaveny pomocným diesel-agregátem určeným pro jízdu i mimo trakční vedení. Významnou úsporu elektrické energie a snížení nákladů na údržbu zajišťuje asynchronní trakční motor a mikroprocesorově řízený napěťový střídač s možností rekuperace. Zvýšení komfortu pro cestující přináší výkonná klimatizace a moderní audiovizuální systém.

Vozidla budou do Bulharska postupně dodána v průběhu druhého a třetího čtvrtletí letošního roku.

„V současné době probíhá finalizace detailů předávání vozů zákazníkům, přičemž naším cílem je dodat vozy s určitým předstihem proti smluvním termínům,” upřesnil Pavel Vrba, projektový manažer společnosti Škoda Electric.

Plzeňská společnost letos plánuje vyrobit celkem více než 300 trolejbusů, které kromě Bulharska zamíří do lotyšské Rigy, slovenské Bratislavy, maďarského Szegedu a také do několika českých měst.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků