Hlavní obsah
Plakát akce Foto: NetwINproduction

Nový jihomoravský rockový festival zažije brzy svou premiéru

International Rock Fest, jak se festival jmenuje, je první ročník jednodenního festivalu, který se koná 22. března poblíž Veselí nad Moravou, v jihomoravské vesnici Lipov. Vystoupí zde kapely z Rakouska, Francie, Slovenska a Česka.

Plakát akce Foto: NetwINproduction
Nový jihomoravský rockový festival zažije brzy svou premiéru

Headliner večera je rakouská pětičlenná kapela hrající melodický post-hardcore. All Faces Down spolu hrají od ledna 2010 a ještě téhož roku vydali své první EP s názvem Close to Distance. V červnu 2011 zveřejňují svůj první videoklip k songu Stop to Fall, který se nachází na jejich debutovém albu Face the Truth, které vydávají o měsíc později.

All The Shelters je pětičlenná, metalcore/post-hardcore smečka, která pochází z francouzského Strasburgu. Dali se dohromady v roce 2009, o dva roky později vydali své první EP pod názvem Reach, které obsahovalo 4 skladby. V březnu roku 2012 zveřejnili svůj první videoklip k songu Atlas. O necelý rok později spatřil světlo světa jejich druhý videoklip, Lifetime, který se nachází na stejnojmenném EP, které vydali v lednu 2013. Kluci si střihli spoustu koncertů v evropských zemích jako např. Francie, Rusko, Německo, Belgie, Maďarsko..., ale českému publiku se letos představí vůbec poprvé. A to právě na International Rock Festu v Lipově.

Neortodoxní punk-rock v podání kapely zakázanÝovoce, zná snad každý, kdo alespoň okrajově poslouchá českou punkovou scénu. Za více než 7 a půl roku jejich existence mají na svém kontě již nespočet odehraných koncertů, jedno EP, čtyři CD a šest videoklipů. V loňském roce vydali CD s názvem Život se Tě neptá, které obsahuje i jejich nejnovější videoklip Vem si mě.

WaddA je modern-rocková kapela ze slovenské Žiliny, která vznikla na přelomu roku 2005/2006. Koncem roku 2010 kluci vydali první album s názvem Včera deň sa zrazu zbláznil. Album obsahuje 9 písní ve slovenském jazyce a jsou k němu již natočeny 4 videoklipy. Nejnovější klip byl zveřejněn v říjnu 2012 a byl natočen k songu Zrátaj si.

Zlínská punk-rocková partička Defy vznikla v červenci 2011 a již během půlroku její existence vzniklo 10 našplapaných songů.

Jestli naopak punk-rock není váš správný šálek kávy, možná se vám zalíbí grunge rock'n'rollový Mistake, původem taktéž ze Zlína. Loni v dubnu vydali svoje první album Among The Shadows, následně také vydali singl On The Stage, který sklidil velký ohlas a byl nasazen do několika rádií. V létě se předvedli na několika festivalech (Masters of Rock, Colours Of Ostrava) a objevili se také jako předskokani některých českých a slovenských stálic (Ine Kafe, Mig 21, Mandrage).

"Pokud máte rádi punk-rock, grunge, metalcore, rock'n'roll č případně post-hardcore, je zcela jasné, že na festivalu nesmíte chybět," vzkázal ředitel festivalu Honza Dulis.

Začátek akce: 19.00 hodin.

Program:

20.00 - 20.45 Mistake (CZ)
21:05 - 21.50 WaddA (SK)
22:10 - 23.10 ZakázanÝovoce (CZ)
23.30 - 00.20 All The Shelters (FR)
00:40 - 01:30 All Faces Down (AT)
01:50 - 02:30 Defy (CZ)

Info: rockfestlipov@seznam.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků