Hlavní obsah
Bohumíňáci poslali Ježíškovi za jeden den 1240 dopisů. Foto: Pavel Čempěl

Nové zuby, bezedný rum či bezbolestný porod, i o to psali Bohumíňáci Ježíškovi

Kuriózní, vtipná, ale i dojemná přání napsali malí i velcí Bohumíňáci do dopisů, které zaplnily speciální Ježíškovu poštovní schránku na náměstí T. G. Masaryka. Během jediného dne jich do ní vhodili 1240 a vytvořili tak nový český rekord.

Bohumíňáci poslali Ježíškovi za jeden den 1240 dopisů. Foto: Pavel Čempěl
Nové zuby, bezedný rum či bezbolestný porod, i o to psali Bohumíňáci Ježíškovi

Mezi nejoriginálnější přání patřil bezbolestný porod, nové vlasy a zuby či živý beránek s ovečkou. Ježíškova schránka stála v centru Bohumína v sobotu 26. listopadu jako tradiční součást vánočních trhů. Otevřít a poctivě přečíst všech 1240 dopisů zabralo organizátorům dva dny.

Po nahlédnutí do některých vzkazů Ježíškovi slzeli smíchy i dojetím.

„Ať můj manžel konečně přestane chrápat,“ napsala 38letá žena. „Aby mi někdo příští rok zadarmo postavil rodinný dům,“ přál si zase 31letý muž. A další kuriózní „zakázky“ pro Ježíška přibývaly, ať už šlo o vylepšení vzhledu, ne zcela běžné domácí mazlíčky či o počasí.

Ženy si nejčastěji přály spotřebiče a vybavení do domácnosti. Většinou sušičku, pračku nebo nový vysavač. „Milý Ježíšku, prosím, dones mi novou sedačku do obýváku,“ zněla jedna z tužeb.

Muži naopak na seznam zařadili drahá auta, zbraně a dostatek alkoholu. „Milý Ježíšku, přines mi porsche, sex a peníze,“ napsal jeden z nich. „Aby mi nikdy nedošel rum,“ přidal další.

Od předškolních let až do seniorského věku se v dopisech objevovaly mobilní telefony, tablety či notebooky. Malé slečny psaly Ježíškovi nejčastěji o hračky s motivem Ledového království, Monster High, o panenky, poníky a hrací sadu s malými křečky. Mezi tajné sny malých chlapců nejčastěji patřil svět Minecraftu nebo Star Wars, ať už jako počítačová hra, LEGO verze či hračka. Děti si daly s přáníčky záležet. Nechyběly dlouhé seznamy, ani nalepené a namalované obrázky.

Organizátoři ježíškovské pošty mezi dopisy našli spoustu těch, které se týkaly nemateriálních věcí. Děti chtěly sourozence, dospívající si přáli „konečně“ najít nějakého kluka či holku, mladé ženy počít a porodit dítě. Nejčastěji si ale všichni, bez ohledu na věk, přáli zdraví a lásku.

Některá přání byla až dojemná. „Aby na každou nemoc byl lék,“ napsala 57letá žena. „Dostat novou práci, ze staré mi dali výpověď,“ přála si 51letá žena. „Ať už má mamka lepší práci a klid,“ svěřila se 16letá slečna.

Návštěvníci trhů neopomněli ve svých přáních ani na samotné město Bohumín, chtěli by například, aby zůstal takový, jaký je, nebo aby v něm mohli dýchat čistý vzduch.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků