Hlavní obsah
Michaela Tůmová s Janem Měsťákem Foto: Dialog Jessenius

Nové Centrum informací pro onkologické pacienty v pražském Motole pořádalo setkání s odborníky

Ve čtvrtek 23. listopadu se v Centru informací pro onkologické pacienty uskutečnilo setkání pro sestry a pacienty s názvem Co se hodí vědět. Přednášeli zde odborníci jako Jan Měšťák, Peter Rehor či zástupci nadace Dobrý anděl. Akci připravil Dialog Jessenius o.p.s., která provozuje i činnost centra.

Michaela Tůmová s Janem Měsťákem Foto: Dialog Jessenius
Nové Centrum informací pro onkologické pacienty v pražském Motole pořádalo setkání s odborníky

V centru v pražské FN Motol spolupracuje Dialog Jessenius s celou řadou odborníků, některé z nich si mohli pacienti poslechnout na setkání Co se hodí vědět. Konalo se 23. listopadu v budově nové dětské onkologie.

Se zajímavou přednáškou o kráse se zde představil Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc., lékař specializující se na oblast plastické chirurgie, či profesor Peter Rehor, PhD. z University of Western States v Portlandu v USA s příspěvkem o důležitosti pohybu. S nadační prací seznámili posluchače zástupci Dobrého anděla.

CIOP v areálu pražské Fakultní nemocnice Motol vznikl právě s cílem poskytnout onkologickým pacientům informace o nemoci, jejím průběhu i léčbě, pomoci jim pochopit odborně formulované lékařské zprávy, ale také vyslechnout jejich pocity a starosti.

Onemocnění rakovinou je obrovským zásahem do života. Spoustu otázek řeší nejen pacient, ale i jeho nejbližší okolí. „Z nedostatku jiných zdrojů informací nejčastěji čerpají z internetu. Tam se ale mohou setkat i s řadou zkreslených či nepravdivých informací. Proto jsme vsadili na osobní kontakt a založili Centrum informací pro onkologické pacienty (CIOP),“ vysvětlila Michaela Tůmová, ředitelka společnosti Dialog Jessenius, která centrum zřizuje.

„Informovaný pacient má větší naději v léčbě uspět,“ potvrdila Michaela Tůmová. „V centru se pacienta ujme specializovaná sestra a stane se jeho průvodcem onemocněním. Ten se na ni může obrátit v každé situaci a s každým problémem, který může během léčby vzniknout, ať už je zdravotního, sociálního či psychologického rázu. “

Další informace: www.dialog-jessenius.cz/o-nas a www.ciop.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků