Hlavní obsah
hala Polárka Foto: Petr Pavelka

Nová víceúčelová hala Polárka ve Frýdku-Místku otevírá své brány

Nová víceúčelová hala Polárka ve Frýdku-Místku otevře brány už o blížícím se víkendu. V sobotu a neděli jsou zváni zejména příznivci veřejného bruslení. Ledová plocha jim bude k dispozici v sobotu 20. prosince od 17 do 18:30 hodin a v neděli od 8:30 do 9:30 hodin.

hala Polárka Foto: Petr Pavelka
Nová víceúčelová hala Polárka ve Frýdku-Místku otevírá své brány

V neděli 21. prosince je na programu první oficiální akce, a to utkání 2. hokejové ligy, ve které změří síly domácí HC Frýdek-Místek s HC Technika Brno. Připraven bude i doprovodný program a soutěže pro děti i dospělé.

Slavnostní nedělní program v hale začne už v 15:30 hodin, kdy se budou zejména dětem věnovat klauni z Balónkova. Mají pro ně připraveny různé soutěže a radost jim udělají svými výtvory z tvarovacích balónků.

V 16 hodin je na programu ukázka žákovského hokeje místního hokejového klubu a v 17 hodin na ledovou plochu nastoupí hráči 2. hokejové ligy. O přestávkách mezi třetinami se budou konat soutěže o zajímavé ceny. Vylosovaní diváci budou soutěžit například v přesnosti střelby na banku z poloviny kluziště a připraven je i závod na šlapacím kole. Vstupenky za 40 korun budou v prodeji v pokladnách haly v neděli od 14:30 hodin. Nebude se jednat o místenky, každý si bude moci vybrat libovolné místo ke sledování utkání.

Nová hala Polárka bude primárně využívaná k ledním sportům (lední hokej a krasobruslení, bruslení veřejnosti). Připravená ale bude také na utkání v házené, volejbalu nebo tenisu a na pořádání koncertů a kulturních akcí. Hala nabízí i víceúčelový sportovní sál pro badminton, stolní tenis nebo aerobic. V suterénu se pak nachází samostatně přístupná střelnice, která je 2. nejlépe vybavenou střelnicí v Česku. Využívat ji budou moci sportovní kluby i veřejnost. Mimo jiné v ní bude možné absolvovat střelbu bez zbrojního průkazu pod dohledem instruktora.    

Sportovcům, divákům i účinkujícím Polárka nabídne moderní zázemí. Hala je plná moderních technologií a má špičkové technické vybavení, které zahrnuje klimatizaci a plnou úpravnu vzduchu, kvalitní ozvučení a zářivkové osvětlení ledové plochy, zvukovou a video režii i moderní časomíru se dvěma LED obrazovkami umístěnými po stranách za brankami. Diváci v době sportovních utkání budou moci využít tři místa s občerstvením a bistrem s výhledem na ledovou plochu. Návštěvníkům veřejného bruslení poslouží samostatná šatna a místo pro občerstvení. Kapacita dvou protilehlých tribun včetně skyboxů je 2060 míst k sezení.

Náklady na výstavbu haly Polárka byly podle projektové dokumentace vyčísleny na 386 miliónů korun. V elektronické aukci se ale podařila vysoutěžit cena o více než 100 miliónů nižší. Nejvýhodnější nabídku dala společnost Gemo Olomouc, a to v částce 284 miliónů korun. Konečná cena je ale ještě o 1,02 miliónu nižší, tj. 282,98 miliónu korun.  

„U stavby takovéto velikosti je to snad poprvé v historii celé České republiky, kdy byla vysoutěžená cena mnohem nižší, než cena původní a konečná cena je ještě o milión nižší než cena vysoutěžená. Většinou jde o desítky procent nahoru,“ řekl náměstek primátora Michal Pobucký s tím, že supervizor, který dohlížel na průběh stavby, odvedl velmi dobrou práci.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků