Hlavní obsah
Vizualizace přístavby nového pavilonu v 55. MŠ v Mandlově ulici v Plzni na Borech. Foto: Ateliér Mastný

Nová parkovací místa, rozšíření mateřinky či louka pro psy v plánu investicí centrálního plzeňského obvodu

Minimálně šest velkých investičních akcí a další čtyři projekty týkající se mateřských škol plánuje v letošním roce Městský obvod Plzeň 3. Do rekonstrukcí a nových stavebních prací investuje až 77 milionů korun.

Vizualizace přístavby nového pavilonu v 55. MŠ v Mandlově ulici v Plzni na Borech. Foto: Ateliér Mastný
Nová parkovací místa, rozšíření mateřinky či louka pro psy v plánu investicí centrálního plzeňského obvodu

Už v březnu by měla být zahájena první z investic, a to vybudování až třiceti nových parkovacích míst v ulici U Borského parku. Celkové náklady na výstavbu a rekonstrukci jsou odhadovány na 8,5 milionu korun.

Rekonstrukce a rozšíření by se letos měla dočkat také hasičská zbrojnice ve Skvrňanech. Na realizaci této výstavby však bude mít vliv dotace, o kterou obvod zažádal. Celkové náklady totiž přesahují 20 milionů korun.

„Důvodem rekonstrukce je sanace stávajícího nevyhovujícího stavu zejména suterénní části budovy a vytvoření provozuschopného řešení s dostatečným zázemím pro uživatele i techniku odpovídající standardům 21. století. Jedná se o přístavbu garážového stání pro nový zásahový vůz, technické místnosti s dílnou a čistící místnosti. Díky možnosti nově využít suterénu budovy dojde k rozšíření zázemí pro hasiče. Dispoziční přestavbou projde i první nadzemní podlaží a celá budova bude zateplena,“ přiblížil plány I. místostarosta obvodu Petr Baloun, který má investice ve své gesci.

Zajímavým plánem je vybudování louky pro psy. „Ve spolupráci s Útvarem koncepce a rozvoje města Plzně a Správou veřejného statku města Plzně jsme vytipovali lokalitu v Borském parku, kam bychom chtěli umístit oplocenou louku pro psy. Ta umožní základní výcvik psů a jejich volný pohyb bez rizika kolize s ostatními uživateli Borského parku. Výsledkem má být vzorové uživatelsky příjemné zařízení, a proto je přípravě věnována náležitá pozornost,“ prozradil Petr Baloun.

Investice spojené s mateřskými školami, které spadají do správy obvodu, se budou týkat například úpravy kanalizace a hospodaření s dešťovými vodami ve 22. MŠ v Mánesově ulici, rekonstrukce a zateplení pláště budovy v 61. MŠ v ulici Nade Mží nebo instalace pitných fontán v 63. MŠ v Lábkově ulici. Největším projektem však bude rozšíření 55. MŠ v Mandlově ulici na Borech.

„Plánujeme výstavbu nového dvoupodlažního objektu, který propojí stávající pavilony. Dojde tak ke kvalitativnímu posunu celého areálu, kdy mateřská škola získá nejen nové třídy, ale i nové prostory pro tělesné a duševní aktivity dětí, rodičů i přátel školy. Jako navazující investice bude rekonstrukce části Mandlovy ulice, kdy se zlepší dopravní obslužnost. Tím došlo k vypořádání většiny připomínek vzešlých z projednávání předchozího nerealizovaného projektu. Nové řešení je také průběžně konzultováno s vedením školky a bylo prezentováno i veřejnosti. Předpokládané náklady jsou odhadovány na téměř 30 milionů korun,“ řekl místostarosta Baloun.

Mezi dalšími investičními akcemi pro rok 2020 je také 1. etapa revitalizace areálu Škodaland, která přinese úpravy koupacího jezírka za účelem zlepšení kvality vody, instalace nového dětského prvku nebo doplnění zeleně. Na Valše by měla vzniknout zpevněná plocha pro sběrné místo vybraných odpadů a budova úřadu v sadech Pětatřicátníků se dočká výměny oken v čelní fasádě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků