Hlavní obsah
Hala poskytne studentům krajského zařízení širší sportovní vyžití pro míčové sporty a judo. Foto: KÚ Plzeňského kraje

Nová hala plzeňského Sportovního gymnázia byla slavnostně otevřena

Nová sportovní hala za více než 90 miliónů korun byla ve čtvrtek 3. listopadu slavnostně otevřena v nových prostorách Sportovního gymnázia Plzeň za účasti ministryně školství Kateřiny Valachové.

Hala poskytne studentům krajského zařízení širší sportovní vyžití pro míčové sporty a judo. Foto: KÚ Plzeňského kraje
Nová hala plzeňského Sportovního gymnázia byla slavnostně otevřena

Hala poskytne studentům krajského zařízení širší sportovní vyžití pro míčové sporty a judo, nabídne také možnosti pořádání ligových soutěží házenkářů s téměř 200 místy pro diváky.

Slavnostního přestřižení pásky nové multifunkční haly se společně s ministryní Valachovou zúčastnili také náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková a náměstek hejtmana Ivo Grüner. Mezi hosty byla také absolventka gymnázia, reprezentantka v tenise Andrea Hlaváčková.

„Jsem velice rád, že se podařilo Sportovnímu gymnáziu prostřednictvím této moderní sportovní haly zlepšit podmínky pro výuku nadaných studentů. Právě sport vnímáme jako vhodnou volnočasovou aktivitu, která je přínosem pro rozvoj mladých lidí a kterou je nutné podporovat dlouhodobě,” uvedl Ivo Grüner.

Studentům nová hala za 91,2 miliónu korun poskytne tělocvičnu plně vybavenou pro trénink judistů, dále pak multifunkční halu, která je zaměřena na volejbal a házenou. Díky parametrům haly zde mohou být odehrány ligové zápasy házené žen a žáků. Hala nabídne také hlediště pro veřejnost s kapacitou téměř 200 míst. Objekty haly jsou řešeny bezbariérově v celém 1. NP. Ve 2. NP jsou pouze klubovny, které budou sloužit pro diváky, a technická místnost.

Výstavba nové haly byla zrealizována společností OHL ŽS, a.s. během sedmi měsíců, ukončena byla v říjnu tohoto roku.

Celková okamžitá kapacita objektů haly o rozloze 2815 metrů čtverečních pojme až 515 osob. Sportovní gymnázium Plzeň zahájilo letošní školní rok v nových prostorách SOU elektrotechnického, Plzeň, jejichž rekonstrukce vyšla Plzeňský kraj celkem na 151 miliónů korun.

Gymnázium nabízí zrekonstruované a moderně vybavené učebny a odborné učebny za 33,9 miliónu korun, venkovní hřiště na tenis, volejbal i jedno multifunkční hřiště za 10,8 miliónu korun. Výhodou pro žáky, kteří využívají internátní ubytování, jsou nově zrekonstruované a vybavené prostory internátu, které si vyžádaly 5,9 miliónu korun. Součástí celkových nákladů jsou také nutné přeložky inženýrských sítí za 9,2 miliónu korun a samozřejmě nově otevřená sportovní hala za 91,2 miliónu korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků