Hlavní obsah
Foto: Magistrát města České Budějovice

Norské fondy pomohou Českým Budějovicím, snahou města je zmírnit dopady změn klimatu

České Budějovice mají schválenou žádost o dotaci z Norských fondů v rámci výzvy Oslo, která se zaměřuje na zmírnění negativních dopadů změn klimatu na úrovni městských sídel.

Foto: Magistrát města České Budějovice
Norské fondy pomohou Českým Budějovicím, snahou města je zmírnit dopady změn klimatu

Výstupem projektu bude tzv. Adaptační strategie zpracovaná odbornou firmou, která navrhne konkrétní opatření vedoucí k lepší adaptaci městského prostoru na oteplování a zvyšující se sucho.

„Cílem těchto opatření je eliminovat přehřívání městské krajiny a dlouhodobě zlepšit mikroklima, proto se bude týkat jak urbanizovaných ploch, tak parků a oblastí městské zeleně. Soubor opatření bude zahrnovat například vybudování vodních ochlazovacích prvků v místech s vyšší koncentrací osob, fontán, pítek, zaměří se i na zachycování vody do nadzemních i podzemních nádrží a nastavení systému jejího dalšího využívání, závlahové systémy pro veřejnou zeleň, výměnu nepropustných povrchů v parcích za propustné, vybudování zelených střech a fasád v rámci rekonstrukce i výstavby budov, úpravu povrchů veřejné zeleně pro lepší vsakování dešťové vody, budování retenčních nádrží a další,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec.

Odhad nákladů na zpracování Adaptační strategie je 1 milion korun a schválená dotace pokryje 90 procent nákladů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků