Hlavní obsah
Noční stopa Valachy má neobyčejnou atmosféru, což každý rok přiláká množství malých i velkých závodníků. Foto: archiv Valachy tour

Noční stopa Valachy láká, podmínky pro sobotní závod jsou ideální

Mimořádné sněhové podmínky vytvořily ideální prostředí pro závod Noční stopa Valachy, který se uskuteční v sobotu 9. února ve Velkých Karlovicích. Tradiční akce tak přitahuje zvýšenou pozornost běžkařských nadšenců.

Noční stopa Valachy má neobyčejnou atmosféru, což každý rok přiláká množství malých i velkých závodníků. Foto: archiv Valachy tour
Noční stopa Valachy láká, podmínky pro sobotní závod jsou ideální

„Atmosféra běžkování v setmělém údolí Léskové s čelovkou je opravdu jedinečná a letošní skvělé sněhové podmínky ji ještě znásobí. Registrováno je už přes tři sta sportovců včetně dětí. I letos pro závodníky chystáme patnáct kilometrů dlouhou trasu s intervalovým startem v 18 hodin od hotelu Galik. Ještě před setměním, od 16 hodin, budou připraveny závody pro děti na kratší vzdálenosti,“ láká prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Aktuálně je ve Velkých Karlovicích přes půl metru sněhu. Stopa je pravidelně upravována a obecní rolba ji projede ještě i před startem sobotního závodu. Podmínkou účasti v hlavním závodu dospělých je použití čelovky. Zájemci se mohou do čtvrtku 7. února registrovat na www.valachytour.cz. Přihlášení bude možné i na místě. Výrazně zvýhodněný je závod dětí, které při registraci předem platí jen symbolických 50 korun.

Ideální zázemí pro závodníky při Noční stopě Valachy nabídne hotel Galik, kde se mohou sportovci v teple převléknout a i s doprovodem si dát něco na zahřátí v hotelové restauraci. Příležitost k relaxaci nabízí 3 km vzdálené termální bazény v hotelu Horal. Kdo by potřeboval před závodem servis běžek nebo i zapůjčení vybavení, může využít půjčovnu na parkovišti pro závodníky vedle sjezdovky Razula.

V rámci doprovodného programu představí partneři Valachy tour novinky v oblasti sportovního oblečení či doplňků, zajímavostí bude testování takzvaných bezúdržbových běžek Yoko. Pro děti bude připraven koutek Maxipsa Fíka, v prostoru startu a cíle atmosféru zpestří laserová show a vyhlášena bude i horská prémie.

Závod částečně vede po trase známé Karlovské padesátky, která se ve Velkých Karlovicích uskuteční jen o týden později.

Noční stopa Valachy je první letošní akcí tradičního seriálu Valachy tour. Ten obnáší celkem pět závodů v různých disciplínách během čtyř ročních období v Beskydech. Nejznámější akcí seriálu je triatlon Valachy man, který letos čeká zásadní novinka – závod se stane dvoudenním.

Kalendář závodů Valachy tour 2019:

9. 2. Noční stopa Valachy

4. 5. Valachy duatlon

15. 6. Bike Valachy

2. – 3. 8. Valachy man

19. 10. Běhej Valachy

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků