Hlavní obsah
Exkurze v elektrárně Foto: vodní dílo Orlík

Noční prohlídka vodního díla Orlík je velkolepý zážitek

Zájem o návštěvu technických památek vzrůstá, provozovatelé nabízejí na řadě míst exkurze na místa, kam se normálně nedostanete. Jedním z nich bude v pátek 24. července prohlídka elektrárny Orlík, a ještě k tomu v noci. Elektrárna je v chodu již 50 let.

Exkurze v elektrárně Foto: vodní dílo Orlík
Noční prohlídka vodního díla Orlík je velkolepý zážitek

Tentokrát v noci

Exkurze do elektrárny a hráze Orlík pro skupiny probíhají celoročně, a to mezi 8. a 17. hodinou. V pátek 24. července tomu bude jinak, protože brána elektrárny Orlík se otevře až ve 21.00.

Proč přijít v noci, za pořadatele informuje Martin Slavík: „Noční exkurze je bezpochyby příjemný letní zážitek. V roušce tmy se monumentálnost stavby vodního díla ještě více vyrýsuje, noční osvětlení zdůrazní přednosti tohoto díla, a člověk si rázem uvědomí šikovnost a preciznost našich předků. Noční prohlídka je také obohacena o historii. Málokdo si dokáže představit život bez elektrického proudu, přičemž ještě před 60 lety to ve zdejším regionu bylo dost běžné!“

Každý příchozí dostane drobný dárek. Exkurzi je ideální spojit s dobrou večeří v okolí či koupáním, které je v kempech v severní části Orlického jezera stále bez problémů. Objednat si místa je velice jednoduché, stačí napsat e-mail na pisecko@email.cz nebo vytočit číslo 737506950.

Bez předchozí rezervace není možné se noční exkurze zúčastnit. Pro zájemce z větších dálek není problém zprostředkovat výhodné ubytování. Noční prohlídka není vhodná pro méně mobilní osoby, kočárky a děti do 6 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků