Hlavní obsah
Foto: Alena Jandlová

Noční Polička lákala ke zdolání nejednoho kilometru

Muzeum, knihovna, hasiči a kam teď? Tuto otázku si jistě v sobotu 7. června položil nejeden účastník večerního putování městem. Pouze muzeem prošlo během čtyř hodin okolo 1000 poutníků.

Foto: Alena Jandlová
Noční Polička lákala ke zdolání nejednoho kilometru

Akce se tento rok konala již po patnácté a jako každý rok se těší velké návštěvnosti. Letos přálo i počasí a již před začátkem nočního putování byly ulice města plné nadšených poutníků, kteří se rozhodli strávit sobotní večer ve společnosti rodiny, přátel, zábavy, hudby a her.

„Pro návštěvníky jsme připravili oživení expozic muzea. Kdo měl zájem, mohl se dozvědět, jak pracuje etnograf, muzikolog, fotograf sbírek… Jak se vyrábějí housle a z jakého dřeva anebo si jen pohrát a vrátit se v čase do dob králů a královen, vyzkoušet některý z historických kostýmů nebo zastřílet na terč,” uvedla kurátorka akce Alena Jandlová.

„Po vystoupání 194 schodů do věže kostela sv. Jakuba si návštěvníci mohli poslechnout příběhy ze života rodiny Martinů. Atmosféru poklidného večera dokreslovala hra na housle malého Bohouška v podání dvou talentovaných chlapců Radima Šafáře a Nikolase Rouna. Každý tak měl pocit, jako by se právě objevil ve světničce v roce 1989, kdy zde mladý Bohuslav vyrůstal," řekla kurátorka akce.

Akce odstartovala v 19.00 a trvala do pozdních nočních hodin. Sedmnáct organizací nechalo po setmění otevřené dveře a pustilo dovnitř každého, kdo měl zájem se povit a něco nového dozvědět.

„Tato akce patří k jedné z mých nejoblíbenějších. Každý rok se skupinou přáteli vydáme za toulkami, ale program je tak nabitý a vzdálenost mezi stanovišti třeba i několik kilometrů, že se nám letos opět nepodařilo navštívit úplně všechno. Ale je to výzva do dalších let!“ říká s úsměvem na tváři Jakub (29), jeden z účastníků Času pro neobyčejné zážitky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků