Hlavní obsah
Foto: archiv kláštera

Noční hrané prohlídky broumovského kláštera se vydávají za tajemstvím Turínského plátna

Léto je tu a spolu s ním i Noční hrané prohlídky v broumovském benediktinském klášteře. Návštěvníkům národní kulturní památky nabídnou během července a srpna pravidelné výpravy Za tajemstvím Turínského plátna.

Foto: archiv kláštera
Noční hrané prohlídky broumovského kláštera se vydávají za tajemstvím Turínského plátna

Tajemné noční hrané prohlídky startují v pátek 28. června a během léta se uskuteční ještě v dalších pěti termínech: 12. 7., 26. 7., 9. 8., 23. 8. a 31. 8., vždy od 20:00 a 21:30 hodin.

Návštěvníci budou spolu s průvodci odhalovat tajemství vzácného Turínského plátna, jehož kopie je vystavena v klášterním refektáři. Během prohlídky projdou potemnělými zákoutími nejkrásnějších historických interiérů a potkají řadu historických postav.

Vstupné na prohlídky je 180 Kč, snížené 120 Kč. Doporučujeme rezervaci míst na emailu: prohlidky@klasterbroumov.cz.

Noční hrané prohlídky doplňují nabídku klasických nočních prohlídek, které se konají vždy v pátek a v sobotu od 20:00 a 21:30 po celé léto. Termíny je možné nalézt na webu kláštera.

Letošní letní novinkou broumovského kláštera jsou podvečerní prohlídky, které se budou konat pravidelně vždy od 18 hodin, po celé léto.

„Nabídkou podvečerních prohlídek reagujeme na vysoké letní teploty, které návštěvníky regionu vysílají spíše k vodě než do historických památek. Takto budou mít zájemci možnost, strávit odpoledne u vody a v podvečer, kdy opadnou největší horka, zavítat na prohlídku kláštera, kterou mohou spojit i s večeří v klášterní restauraci U Tří růží nebo s posezením v klášterní kavárně,“ uvedl Aleš Freiwald z Agentury pro rozvoj Broumovska, která v klášteře provozuje prohlídkové okruhy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků