Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Policie ČR

Nevidomou ženu okradl její „pomocník“ v domácnosti

Zrakově handicapovanou ženu z Kroměřížska připravil o sto tisíc korun čtyřiačtyřicetiletý muž z Holešova, který jí nejprve nabídl pomoc v domácnosti a potom ji okradl. Nyní mu za to hrozí až pětileté vězení.

Ilustrační foto. Foto: Policie ČR
Nevidomou ženu okradl její „pomocník“ v domácnosti

„Důvěry a handicapu čtyřiašedesátileté ženy zneužil muž z Holešova. V polovině září loňského roku ji navštívil v jejím bydlišti a nabídl svou pomoc. Své jednání odůvodnil tím, že je dobrý člověk, a že jí bude pomáhat v osobním životě, aniž by za to chtěl jakoukoliv odměnu,“ sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Žena, která trpí poškozením zraku a téměř nevidí, mu uvěřila a jeho nabídku přijala. Muž ji pak začal navštěvovat, občas jí nakoupil nebo uklidil. Pomohl jí také vybrat z bankomatu peníze. Poté za ní ještě několikrát zavítal. Když za ní přišel naposled, sledovali spolu televizi a žena usnula.

„Jakmile se vzbudila, host byl pryč. Následně zjistila, že je v bytě zamčená a klíče zmizely. Muž jí navíc vypnul mobilní telefon. Tři dny se tak nemohla dostat ven. Nakonec vyhodila z okna papír se vzkazem, ať jí někdo pomůže. Lístek našla její švagrová, která zavolala zámečníka,“ popsala další okamžiky policistka.

Důchodkyně tuto událost nijak neřešila až do doby, kdy potřebovala vybrat peníze. Požádala o to švagrovou. Na účtu se však žádné peníze nenacházely. Bezmála sto tisíc korun zmizelo. Obrátila se proto na policii.

„Ihned jsme se zaměřili se na jejího samozvaného pomocníka, který se přiznal, že si kartu bez vědomí majitelky několikrát půjčil. Peníze pak prohrál v automatech. Věřil, že alespoň jednou vyhraje a částku vrátí. Ženu prý doma schválně nezamkl. Domníval se, že má náhradní klíč. Údajně jí nechtěl chodit na oči. Cítil se provinile, že ji okradl, a tak se do bytu již nevrátil,“ dodala Simona Kyšnerová.

V průběhu vyšetřování policisté navíc muži prokázali také vloupání do řadové garáže, z níž ukradl pracovní nářadí za dvacet devět tisíc korun.

„V předešlých dnech ho kroměřížští kriminalisté obvinili z trestných činů krádež, omezování osobní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Nyní mu za to hrozí až pětileté vězení,“ uzavřela policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků